Remote İstanbul, Kadıköy Sokaklarında Başlıyor

mimarizm.com / 16 Kasım 2022
Katılımcıları, İpek adlı yapay zekânın komutunda şehirde ilhâm verici bir yolculuğa çıkaran Remote İstanbul, 17 Kasım'da başlıyor.

Yapay zekâ İpek’in sesi ve komutuyla Kadıköy’de sıradışı bir şehir yolculuğuna çıkaracak Remote İstanbul, Kundura Sahne ve Lita Yapım Evi yapımcılığında üçüncü kez İstanbul’da.

Belgesel tiyatronun öncü Alman grubu Rimini Protokoll’ün dünya metropollerine özel tasarladığı ve Berlin, Milano, Moskova, Taipei gibi 50’den fazla şehirde sahnelenen performansı “Remote X”in İstanbul uyarlaması olan Remote İstanbul, şehri sahneye ve oyunun başrol oyuncusuna dönüştürüyor. Şehirle kurduğumuz bağı görsel olduğu kadar işitsel olarak da güçlendiren oyun; İstanbul ile ilişkimize yeni gözlerle bakmaya ve onu anlayarak yeni bir momentum yaratmaya davet ediyor.

Perşembe’den Pazar’a, Kadıköy sokaklarında

Rimini Protokoll’ün kurucularından Stefan Kaegi’nin tasarladığı ve Jörg Karrenbauer’in yazıp yönettiği Remote İstanbul, 17 Kasım’da başlayacak ve 11 Aralık’a dek Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek. Katılımcıları saat 15:30’da, Kadıköy Koşuyolu’ndaki Manolya Parkı’nda karşılayacak oyun, Türkçe gerçekleşecek.

Kundura Sahne ile Lita YapımEvi ortak yapımı olan Remote İstanbul, Kadıköy Belediyesi işbirliğinde ve Tepe Nautilus AVM’nin katkılarıyla gerçekleşiyor.

Ayrıntılı bilgi ve bilet satın almak için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :