Yeniden

mimarizm.com / 29 Şubat 2024
Yeniden - Topluluk Temelli Dayanıklılık ve Sanat Yoluyla Psikososyal Destek projesinin 15 Mart - 15 Temmuz tarihleri arasında Mersin'de gerçekleşecek ilk dönemi için başvurular devam ediyor.
Yeniden Projesi bir yıl boyunca, Anadolu Kültür yürütücülüğünde Hatay'da Deprem Dayanışması Derneği, Mersin'de Maya Derneği ve Gaziantep'te Kırkayak Kültür ortaklığı ile hayata geçecek.
 
Proje, yerel ortaklarıyla birlikte “hak temelli yaklaşım”, “çocuk güvenliği” ve “sanat yoluyla psikososyal destek” alanlarında bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen yerelden kişileri bütüncül bir yaklaşımla güçlendirerek, çocuk ve gençlerin sanat odaklı etkinliklere düzenli olarak ulaşabilmesini ve yerel kurumların bu alandaki kapasitelerini geliştirmeyi hedefliyor.
 
Her şehirde iki dönem halinde gerçekleştirilecek proje, ilk döneminde her bir şehirde 25 katılımcıdan oluşan bir “Uygulayıcı Topluluğu” oluşturacak.
 
Projenin ilk dönemi olan 15 Mart - 15 Temmuz dönemi için MERSİN’den proje katılımcısı olmak isteyen kişiler için başvuru formu açıldı. Hatay ve Antep ise pek yakında!

Başvuru Koşulları

Başvurucunun;

- 18 yaşını doldurmuş olması 

- İlgili proje şehrinde ikamet ediyor olması 

- Proje 1. dönemi olan 15 Mart - 15 Temmuz arasındaki 4 aylık süreçte, yukarıda tanımlanan “Temel Eğitim”e ve takip eden “Sanat Yoluyla Psikososyal Destek - Uygulayıcı Eğitimleri”ne yüz yüze katılabilecek olması 

- 4 aylık süreçte çocuk ve gençlerle etkinlik yürütme isteği ve buna uygun vakti olması

- Çocuk ve gençlerle uygulama yapılan dönemde, her ay 2 kere sunulacak olan “uzmanlardan çevrimiçi süpervizyon oturumları”na katılması kriterlerinin tamamını karşılayabiliyor olması zorunludur.

Ayrıca, başvurucunun

- Çocuk ve gençlerle gönüllü veya profesyonel olarak çalışma deneyimine sahip  olması veya ilgili alanlarda eğitimine devam ediyor olması, 

- Çocuk Hakları, Çocuk Güvenliği, Sanat Yoluyla Psikososyal Destek konularında yetkin uzmanlardan eğitim almaya istekli; bilgi ve becerilerini geliştirerek kendini güçlendirmeye hevesli olması 

- Başvurucunun aktif çalışmıyor olması, çalışma hayatına katılamamış veya uzak kalmış olması önceliklendirme nedenidir.

Programa Katılıma Dair Diğer Önemli Bilgiler:

- Proje uygulama döneminde çocuk etkinlik alanlarına ulaşım desteği verilememektedir. Ancak proje katılımcılarının ikamet alanları ile etkinlik alanlarının ulaşılabilir mesafelerde olmasını gözeten bir planlama yapılacaktır.

- Proje eğitimlerine katılmak için konaklama sunulmamaktadır ve yol masrafları karşılanmamaktadır.

- Başvurucu programa kabul edildiği durumda, yürütücülüğünü üstlendiği her çocuk/genç etkinliği (3 saatlik uygulama slotları) için ödeme alacaktır.

- Başvurucu programa kabul edildiği durumda, 4 aylık süreçte “Çalışana Destek ve Esenlik Programı” kapsamında grup etkinlikleriyle desteklenecek, talebi halinde bireysel psikolojik destek alabilecektir.

- Başvurular sonucunda belirlenecek proje katılımcıları topluluğunun,

  • toplumsal cinsiyet eşitliği, 

  • topluluğun kültürel ve dilsel çeşitliliği, 

  • farklı ilgi/ çalışma alanları ve yapabilirlikler açısından çeşitli ve kapsayıcı olması gözetilecektir.

  • Mersin ili için başvurular 10 Mart Pazar günü, saat 23.59 itibariyle kapanacaktır. 

  • Sonuçlar başvurucularla 12 Mart tarihlerinde paylaşılacaktır.

 
Projeye dair detaylı bilgi ve başvuru formu için tıklayın

İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :