Uluslararası İş birliği Hibe Programı

mimarizm.com / 14 Şubat 2024
Uluslararası kuruluşlar arasında sanatsal iş birliklerinin artırılmasını teşvik etmek amacıyla hayata geçen ‘Uluslararası İş birliği Hibesi Programı’, Türkiye’den başvuruları bekliyor.

British Council’ın ‘Uluslararası İş birliği Hibe Programı’, Birleşik Krallık sanat sektörleri ile dünyanın dört bir yanındaki meslektaşları arasında yeni kültürel iş birliklerinin oluşturulmasını destekliyor. Hibe programı, yeni uluslararası ortaklıkları teşvik ederek kurumların uluslararası meslektaşlarıyla yaratıcı sanat çalışmaları yapmalarını ve geliştirmelerini sağlamak için fon sağlıyor ve bireysel sanatçılar için iş birliği yapmanın yenilikçi yollarını bulmalarına yardımcı oluyor.

Bu yıl toplam 1 milyon Sterlinlik finansman sağlanacak programda, dijital, yüz yüze ve hibrit sanatsal projeler geliştirmek üzere Birleşik Krallık ve uluslararası kültürel ortaklıklarını destekleyen her proje için 25 bin ile 75 bin Sterlin arasında değişen hibeler sunuluyor. Herhangi belirli bir tema şartı olmaksızın yapılabilecek başvurular için British Council tarafından aynı zamanda bir başvuru araç seti ve çevrimiçi video kaynakları da dahil olmak üzere çeşitli kaynaklar geliştirildi.

British Council Sanat Direktörü Skinder Hundal, “British Council’da büyük önem taşıyan ‘Uluslararası İş birliği Hibe Programı', uluslararası sanat kuruluşlarının iş birliği yapmaları ve çeşitli yollarla birlikte çalışmaları için yeni fırsatlar yaratılmasında son derece önemli bir rol oynuyor. Geçtiğimiz yıllarda açtığımız açık çağrılarla sektörü dinledik ve bu sefer, kurumların başvuruları üzerinde çalışmaları için çok daha uzun bir süre tanıdık. Ayrıca başvuru sürecini iyileştirmek için çalıştık; başvuru materyallerinin erişilebilir versiyonlarını ve formatlarını oluşturduk ve bir temaya yanıt verme zorunluluğunu ortadan kaldırdık. Bu yeni uluslararası iş birliği turunda ortaya çıkacak harika çalışmaları ve yaratıcılığı görmek için sabırsızlanıyoruz."

30 Nisan 2024 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği program hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın

 

*

British Council Hakkında

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur. 100'ü aşkın ülkeyle, kültür-sanat, İngilizce, eğitim ve sivil toplum alanlarında çalışmaktadır. Geçen yıl 80 milyondan fazla kişiyle yüz yüze, 791 milyonun üzerinde kişiye de internet üzerinden, radyo ve TV programlarımızla ve basılı yayınlarıyla la iletişim kurmuştur. Fırsatlar yaratarak, bağlantılar kurarak ve güven inşa ederek değiştirdiği yaşamlarla, beraber çalıştığı ülkelere olumlu katkılar sunmaktadır. 1934 yılında kurulan British Council, Kraliyet Tüzüğü ile tüzel kişilik kazanmış bir hayır kurumu ve bir kamu kuruluşudur. Gelirinin yüzde 15’i ise Birleşik Krallık hükümet tarafından karşılanmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :