Workshop: Hacking Everyday Objects

mimarizm.com / 01 Ekim 2018
Katılımcıların günlük hayatta kullandıkları objeleri ‘hack’lemeyi öğreneceği "Hacking Everyday Objects" etkinliği 9-18 Ekim'de ATÖLYE'de gerçekleştirilecek.

Masa lambamız arada söylediklerimizi anlasa ne güzel olurdu. Sarılarak yattığımız oyuncak ayı bizi sabahları dürterek kaldırsa. Dolapta çürümeye terk edilmiş patateslerle bir elektronik davul seti kursak?

“Hacking Everyday Objects” workshop serisinde katılımcılar, günlük hayatta kullandıkları objeleri ‘hack’liyor. Toplamda 12 saat süren çalışmada önce üretim teknolojileri, kod yazımı ve temel elektronik devre oluşturma öğretiliyor. Sonrasında katılmcılar kendi seçecekleri objeleri öğrendikleri bilgileri kullanarak hack’leyip dijitalleştirerek alışkın olduğumuz işlevlerinden başka bir hale büründürüyor.

Hacking Everyday Objects ile ilgili Medium'da yayınlanan makaleyi okumak için tıklayın.​

Program:

09 Ekim Salı
Hack’leme kavramı; brainstorming ve bodystorming teknikleri ile yeni fikir geliştirme ve prototiplemeye giriş.

11 Ekim Perşembe
Dijital ve fiziksel prototipleme teknikleri: sensörler ve etkileşim, 3B Yazıcı, lazer kesici uygulamaları

16 Ekim Salı
Getirilen ürünler üzerinden ileri dönüşüm, tasarım ve hack’leme süreci

18 Ekim 2018
Perşembe Hack’leme sürecini bitirme, süreç sunumu ve sergi

- Kontenjan 12 kişi ile sınırlıdır.
- Eğitim dili Türkçe'dir.
- Katılımcıların kullanacakları Arduino Seti kendilerine hediye edilecektir.

Katılımın ücretli olduğu etkinliğe bilet almak için tıklayın.

Eğitmenler:

Atılım Şahin
Makina Mühendisliği (İTÜ BSc.), Endüstri Ürünleri Tasarımı (İTÜ MSc.) ve Interaction Design (Malmö University Msc.) gibi alanlarda eğitim aldı. Geçmişte bu disiplinlerin kesişiminde yer alan farklı iş kollarında tasarım mühendisliği, satış direktörlüğü, proje koordinatörlüğü gibi pozisyonlarda çalıştı. Bunlar olurken bir yandan sahne sanatları ile ilgilendi. Yaklaşık 10 senedir tiyatro ve performans sanatları üzerine üretiyor. Şu anda farklı disiplinlerden gelen kişilerin aynı çatı altında birlikte üretebilmesine olanak sağlayan ATÖLYE’de Komünite ve Prototipleme Lab Yöneticiliği yapıyor.

Mertcan Avcı
1994 yılında Bursa’da doğdu. Kendi oyuncaklarını yapıp oynayan bir çocuk olarak büyüdü. İlgi alanları olan yazılım, elektronik, mekanik ve sosyal mühendisliği tasarımla birleştirmek için İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı okudu. Şu anda ATÖLYE’de Prototipleme Lab Sorumlusu olarak çalışıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :