TSMD Akademi: Yaratıcılık ve Yaratıcı Düşünce Teknikleri Eğitimi

mimarizm.com / 25 Nisan 2023
Yaratıcılık ve Yaratıcı Düşünce Teknikleri Eğitimi 29-30 Nisan’da TSMD Akademi’de gerçekleşecek.

Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Tasarım Fikirleri Kurucusu, Mentör, Öğretim Görevlisi Berna Dalaman tarafından gerçekleştirilecek Yaratıcılık ve Yaratıcı Düşünce Teknikleri Eğitimi 29 - 30 Nisan tarihlerinde TSMD Akademi’de gerçekleşecek.

Eğitimin Amacı

Yaratıcılık süreci, tüm duyusal ve düşünsel etkinliklerde, her türlü çalışma ve uğraşın içerisinde vardır. Yaratıcılık yalnız sanatsal süreçlerde ya da sanat eğitimi ve öğretimine ilişkin etkinliklerde rol oynayan bir yeti olmayıp, insan yaşamının ve insanlığın gelişiminin tüm yönlerinde yer alan temel bir yetenektir. İnsan tarafından tamamlanmış her işte yaratıcılık temel öğe olarak bulunmaktadır.

Uygarlığın yolu yaratıcılığın taşları ile örülüdür. Kurumlar hayatta kalmak için inovasyona ve çağa uyum sağlamaya ihtiyaç duyarlar. Yaratıcılık da bu iki gereksinimi serbest bırakarak yeni fikirlerin üremesini sağlar. Liderler dünyayı değiştirmek için her zaman yaratıcı fikirler kullanmışlardır.

Kurumların rekabet edebilmesi için yeni fikirlere ihtiyaç vardır, bu da kurum içinde yaratıcı insanların bulunmasını gerektirir. Dünya genelinde yaratıcı endüstrilerin tırmanışta olması, “yaratıcı insanların ya da yaratıcı düşünce gücüne sahip olanların” iş hayatı içinde aranır hale gelmesine sebep olmuştur. Bu insanlar, zor durumlar karşısında problem çözme yeteneklerini yaratıcı bir biçimde gerçekliğe dönüştürme becerisine sahiptirler. Katılımcıların madenlerindeki, yaratıcılık cevherlerini bulmak amaçlanmıştır.

Eğitimin Sonunda Kazanılacak Yetenekler

Yaratıcılık veya yaratıcı düşünce farklılığını anlama, bu yetiyi edinme, iş ve özel yaşama yansıtmayı başarma, toplumda farklılaşarak bulunulan konumu değiştirme, farklı bakış açısı geliştirme, sorun-çözüm yöntemlerini özgünleştirme. Bireye ait kişisel özellikleri bugüne kadar denenmemiş yeni algı ve yorumlar ile hissedilir bir dönüşüm edinme.

Kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için tıklayın

 

*

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) 1987 yılında kurulmuş olan ve mimarlık sektörünün gelişimi için çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. 2012 yılında TürkSMD Mimarlık Merkezi’nin açılmasıyla ivmesini arttırarak sergi, panel, konferans, vb. çeşitli etkinliklerle mimarlık, kültür ve sanat ortamına katkı sağlamaya devam etmiştir. 2017 yılında ise eğitim amaçlı etkinlikler TSMD Akademi adı altında toplanarak bir eğitim programı yürütülmüş ve proje yönetimi, pazarlama, finans, kişisel gelişim gibi konu başlıklarında çeşitli eğitimler yapılmıştır.

Küresel koronavirüs salgını nedeni ile ara verilen TSMD Akademi Eğitimleri 2023 yılında yeni bir program ile yeniden başlayacaktır.

Programda hem teknik / mesleki hem de kişisel becerileri geliştirmeye yönelik eğitimler olacaktır. Mimarlık ve yapı sektöründeki meslek profesyonelleri ve öğrencilerin yanı sıra, sektör dışından tüm ilgililerin katılabileceği bu eğitimler ile farklı konuları en uygun şartlarda sunarak, katılımcıların hayat boyu yarar sağlayacakları bir kazanım elde etmeleri hedeflenmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :