Kentsel Tasarım Kampı Başvuru Çağrısı

mimarizm.com / 06 Temmuz 2017
Mimarlık, şehir planlama, endüstriyel tasarım vb. konularda eğitim gören öğrenciler için düzenlenen 7 günlük "Mentorlar Eğitimi" atölyesinin son başvuru tarihi, 14 Temmuz 2017.

SivilLAB tarafından, Abdullah Gül Üniversitesi işbirliğinde, Robert Bosch Vakfı ve Goethe-Institut Ankara desteğiyle düzenlenen Kentsel Tasarım Kampı, 16-22 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Katılımcılar, kentsel tasarım alanında uzman kişilerle birlikte Kayseri ve İstanbul'da farklı mekanlar için Kentsel Mobilya oluşturacak. Ayrıca, kendilerinden genç öğrencilere süreç boyunca rehberlik etme sorumluluğunu üstlenecek. Etkinlikte, şehrinizi daha yaşanabilir kılmak için fikir üretip bunları gerçeğe dönüştürürken, güncel kentsel mekân üretimine katkıda bulma fırsatı bulacaksınız.

Çağrı metninde şu bilgiler yer alıyor:

Neden katılmalısınız?
- Sınırlı sayıda malzeme ve sınırlı zamanda geri dönüştürülmüş malzemelerin tasarım değişiklikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.
- Türkiye'den diğer öğrencileri tanımaya başlayın.
- Mimaride deneyimli uzmanlardan eğitim ve geri bildirim alın.
- Kentsel Tasarım alanında uzmanlarla bir araya gelerek, iki şehirde farklı mekanlar için Kentsel Mobilya oluşturacaksınız. Süreç boyunca genç öğrencilere yön vermede sorumlu bir rol üstleneceksiniz. - Şehrinizi daha yaşanabilir kılmak için kendi fikirlerini anlayacaksınız - bugün bir şehir yöneticisi olacaksınız.

Ne sunuyoruz?
- Bir "Mentor Eğitimi" - Lise öğrenci gruplarını tasarım görevinde nasıl yöneteceğinizi öğreneceğiniz için - kariyeriniz için önemli bir yetenek.
- Türkiye de farklı kentsel zorlukları keşfetmek için bir yolculuk
- Kentsel Mobilya objeleri tasarlama ve inşa etme
- Seyahat sırasında seyahat, yemek ve konaklama masrafları SivilLAB tarafından karşılanmaktadır.

Kimi arıyoruz?
- İstanbul veya Kayseri'de bir üniversite öğrencisisin (3 Dönem ve üstü ) ve kentsel planlama, mimarlık, tasarım alanlarında veya benzer bir konuda mı okuyorsun?
- Okul bahçesini yeniden tasarlamak - sizin için ilginç bir sorun gibi mi geliyor?
- Bilgilerini genç öğrencilere aktarmak mı istiyorsun?
- Bir tasarım sürecinde bir gruba nasıl rehberlik edeceğinizi ve diğer gruba nasıl öğretileceğini öğrenmekle mi ilgileniyorsunuz?
- İnşaat aşamasında eşyalarınızı ödünç vermeyi seviyorsunuz ve matkap makinelerinden korkmuyor musunuz?

Nasıl başvurulur? 
Başvuru formunu doldurun ve 14 Temmuz 2017 tarihine kadar gönderin.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
  • Arezu riahi 5 yıl önce Acaba hala basvuru olanagi var mi?
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :