Kent, Tasarım ve Barış Kültürü Etkileşimi

mimarizm.com / 16 Ağustos 2021
beraberce Derneği tarafından düzenlenen "Kent, Tasarım ve Barış Kültürü Etkileşimi" keşif atölyesine 21 Ağustos 2021 tarihine kadar başvurulabilir.

Proje Hakkında

beraberce Derneği olarak DVV International-Almanya Halk Meslek Yüksek Okulları Birliği’nin stratejik partnerliği ve Almanya Dışişleri Bakanlığı desteğiyle 2017’den bu yana düşündüğümüz, dünyanın her köşesinden ilham alarak, birlikte üreterek, düşünerek Türkiye’de ve “temas” edebilediğimiz her yerde birlikte yaşama, barış kültürüne katkı sunma umuduyla başladığımız Hatırla! Projesi kapsamında beraberce Akademi’de Çevrimiçi Kolektif Öğrenme Deneyimleri, Barış Eğitimcisi Eğitimleri düzenliyoruz. 

Barış kültürü, özgürlük, sorumluluk, hafıza, kimlik ve perspektif temalarında gerçekleşmekte olan kolektif öğrenme deneyimi süreçlerini çevrimiçi (online) öğrenme platformumuz beraberce Akademi’ye taşıdık. Beraberce öğrenmek, soru sormak, ezber bozmak, demokratik ve bağımsız bir tartışma alanında buluşarak müşterek bir yaşamın inşasına dair yeni yolları aramak için herkesi beraberce Akademi’ye davet ediyoruz.

Tasarım kültürü ile barış kültürü arasında nasıl bir ilişki vardır?

Evrensel Tasarım İlkeleri neyi amaçlar?

Kentsel tasarım yurttaşların birbirine karşı tutumlarını nasıl etkiler?

Sizi, yaşadığımız kentlerin tasarımına dair gözlemlerimizi paylaşacağımız, kentin kullanıcıları olarak tasarım fikirleri geliştireceğimiz, ‘ulaşım’ gibi günlük yaşamımızın merkezindeki konulardan birinde kullanıcı deneyimlerimizin bireysel iyilik hallerimize ve bunun toplumda sürdürülebilir barışa etkilerini birlikte düşünmeye davet ediyoruz.

Atölye yürütücüleri: Aslıhan Yılmaz, Nilüfer Sayılan

Takvim

Son başvuru: 21 Ağustos 2021, 23:59
Değerlendirme ve sonuçların duyurulması: 22 Ağustos 2021
Atölye Tarihi ve Saatleri: 26 Ağustos 2021 Perşembe, 16:00-20:00

Başvuru Formu için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :