İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programları

mimarizm.com / 10 Ocak 2019
İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programları için güz dönemi başvuruları devam ediyor. Son başvuru tarihi ise 16 Ocak 2019.

Mimarlara, tasarımcılara ve farklı disiplinlerden gelen meslek sahiplerine açık olan tezli ve tezsiz yüksek lisans programları tasarımı farklı disiplinlerin bir araya geldiği bütünleşik bir kültür ve üretim alanı olarak ele almakta; coğrafi ölçekten bireye, kentsel ölçekten nesneye, mimari mekandan ürüne uzanan geniş bir yelpazede farklı tasarım paradigmalarına odaklanmaktadır. Nesneye, mimari mekana, kente, peyzaja, doğaya ve gündelik hayata dair insan pratiklerinin oluşturduğu örüntüleri tasarım kültürünün içinde sorgulamayı amaçlamaktadır. 

Programda yürütülen çalışmalar, bir yandan eleştirel düşüncenin oluşum biçimlerini; diğer yandan da tasarım kültürünün teorik altyapısını sorunsallaştırmayı amaçlıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programları, aynı zamanda tasarım teknolojilerini ve üretim biçimlerini yaratıcı ve eleştirel düşünce ile birlikte ele alarak, eleştirel teori ile beslenen bir tasarım araştırmaları zemini kurmayı hedefliyor.

Detaylı bilgi için; https://mimarlikyl.bilgi.edu.tr/tr/


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :