AURA İstanbul 2023 Güz Dönemi Sertifika Programı

mimarizm.com / 21 Ağustos 2023
Tüm disiplinlerden lisans mezunlarına açık AURA İstanbul 2023 Güz Dönemi Sertifika Programı'nın son başvuru tarihi 10 Eylül.

AURA İstanbul Sertifika Programı, tasarım ve yaratım sürecini hem teorik, hem de pratik düzeyde ele almak, disiplinler arası bakış açısı geliştirmek ve kendi özel ilgi alanları üzerinde çalışma olanağı bulmak isteyen mimarlık, şehir planlaması, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı, sosyoloji ve plastik sanatlar bölümleri başta olmak üzere, lisans derecesine sahip olan tüm genç meslek insanlarına açıktır. Başvurular arasından seçilecek kişiler, ücretsiz olarak bu programa katılmaya hak kazanacaktır.

AURA İstanbul 2023 yılı Güz Dönemi Sertifika Programı, 25 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve 16 hafta boyunca devam edecektir. Güz Dönemi boyunca; stüdyo görüşmeleri, tüm seminer, konferans ve etkinlikler fiziksel mekanda, AURA İstanbul’un Beşiktaş’taki ofisinde gerçekleşecektir. Katılımcıların program kapsamında düzenlenen fiziksel etkinliklerin dinamik yapısına uyum sağlamaları ve dönem boyunca tam zamanlı olarak programda yer almaları beklenmektedir.

Programın omurgasını “Araştırma Tabanlı Tasarım Stüdyosu” oluşturur. 2023 yılı Güz Dönemi’nde üretilecek projeler, SO? Mimarlık ve Fikriyat‘ın kurucuları Sevince Bayrak ve Oral Göktaş yürütücülüğünde “Tamir Dükkanı” teması etrafında şekillenecektir. Başvuruda bulunan adaylardan, bireysel proje önerileri ile tema arasında kurdukları ilişkiyi niyet mektubunda detaylandırmaları beklenmektedir.