Arter - Arka Bahçede Çocuk Atölyeleri

mimarizm.com / 13 Eylül 2021
Arter Öğrenme Programı’nın fiziksel ortamda düzenlediği etkinlikler, “Sergi Dedektifleri Arka Bahçede!” başlıklı çocuk atölyesiyle, 18 Eylül Cumartesi günü saat 14:00’da başlıyor.

Arter Arka Bahçe (Foto:Kutay Yavuz)

Ziyaretçilerini gerekli sağlık önlemleriyle ağırlamaya devam eden Arter’in çevrimiçi ortamda düzenlenen etkinliklerinin yanında, fiziksel ortamdaki etkinlikleri de yeniden başlıyor. Herkesin yaratıcı sürecin parçası olabileceği bir ortamı mümkün kılmayı amaçlayan çocuk atölyeleri, Arter’in güncel sergilerinden hareketle şekilleniyor ve her çocuğun kendi bakış açısını paylaşmasına özen gösteriyor.

Arter’in arka bahçe alanında düzenlenen çocuk atölyeleri, 18 Eylül 2021 Cumartesi günü saat 14:00’te gerçekleşecek “Sergi Dedektifleri Arka Bahçede!” başlıklı atölye çalışmasıyla başlayacak. 7–11 yaş aralığındaki çocukları, sanat eserlerine bir dedektifin büyütecinden bakmaya davet eden atölyede katılımcılar, Arter’in arka bahçesinde üretecekleri hayali büyüteçler ve soru kartları eşliğinde sergilerde yer alan yapıtları keşfe çıkacak.

Füsun Onur, Opus II – Fantasia, Küratör: Emre Baykal, 2001 (2021), Arter Koleksiyonu, Sergiden görünüm, 2021, Fotoğraf: flufoto

25 Eylül 2021 Cumartesi günü 14:00’te gerçekleşecek “Arka Bahçede Perküsyon Atölyesi”nde ise çocuklar, “Bir sanat yapıtı konuşabilseydi bize neler anlatırdı? Hikâyesi ne olurdu? Nasıl bir ses çıkarırdı?” gibi soruların peşine düşecek. Amy Salsgiver ile Nihal Saruhanlı’nın yürütücülüğünde düzenlenen atölyede 8–11 yaş aralığındaki çocuklar, Arter’de sergilenen yapıtlardan yola çıkarak müzik yapacak. Katılımcıların, hayal ettikleri hikâyeler etrafında bedenleri ve enstrümanları aracılığıyla bir perküsyon orkestrası oluşturacakları atölyede çocuklar, Arter sergilerindeki yapıtlara ses verecek.

Amy Salsgiver-Nihal Saruhanli (Foto:flufoto)

Katılımın, her etkinlik için 12 çocuk ile sınırlı olduğu atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir. Atölyeye katılan çocukların bir yetişkin eşlikçisi ise, etkinlik gününde Arter sergilerini gün boyu ücretsiz ziyaret edebilir. Rezervasyon için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :