Alper Aydın ile "Genç Salı" Söyleşisi

mimarizm.com / 15 Haziran 2021
Alper Aydın'ın konuk olacağı Genç Salı çevrimiçi eğitim programı, 22 Haziran 2021 saat 16:00'da gerçekleşecek.

İstanbul Modern, her ay bir salı günü Borsa İstanbul Grubu sponsorluğunda ücretsiz olarak gerçekleştirilen "Genç Salı" Eğitim Programı’nı çevrimiçine taşıyarak sanatçılarla, 18-25 yaş arası gençleri bir araya getirmeye devam ediyor.

"Genç Salı" Çevrimiçi Eğitim Programı, kişisel ve profesyonel gelişim çizgilerini belirlerken katılımcı gençlere, yaratıcı üretimlerde bulunmanın engelleri ve sorunlarını tanımak ve bunları aşmanın olasılıklarını tartışmak için sanatçılarla tanışmak, tecrübelerini dinlemek ve yeni bakış açılarını keşfetmek için fırsatlar sunuyor. Program, resim, heykel, yerleştirme, sinema ve fotoğraf gibi farklı alanlarda sanatçıların, eğitim yaşantılarından kişisel ve profesyonel gelişim hikâyelerine uzanan deneyimlerini gençlerle paylaşmalarını amaçlıyor.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen "Genç Salı" Çevrimiçi Eğitim Programı haziran ayında Alper Aydın’ı ağırlıyor. Etkinlik, 22 Haziran Salı günü 16:00-17:00 saatleri arasında olacak.

Heykel, yerleştirme, performans, mimari, video gibi çoklu pratikleri kullanan Aydın, insan ve doğa ilişkisinin dinamiklerine yoğunlaşan bakış açısını ve sanatsal üretim sürecini katılımcılarla paylaşıyor. Söyleşi, bir yapıt oluşurken onun üretim sürecini değerlendirmeye; bu süreçte geliştirilen fikirlere ve çeşitli ifade biçimlerine odaklanıyor. Yapıtlarının inceleneceği bir sunum eşliğinde gerçekleşen programda sanatçı gençlere önerilerini aktarıyor ve onların sorularını yanıtlıyor.

Ayrıntılı bilgi ve rezervazyon için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :