Akbank Sanat Çocuk Etkinlikleri Evinizde

mimarizm.com / 25 Temmuz 2022
Akbank Sanat kültür sanat etkinlikleri, 30 Temmuz Cumartesi gerçekleşecek çocuk atölyesiyle devam ediyor

Akbank Sanat Temmuz ayında kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor.

Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, Temmuz ayında atölye çalışmalarına minikleri davet ediyor.

Sanat Eğitmeni Barış Karayazgan tarafından hazırlanan atölye çalışmaları cumartesi günleri Akbank Sanat Youtube kanalından izlenebilecek.

Program

30 Temmuz Cumartesi

Anıt Heykel ve Kamusal Sanat: Maya Lin

Washington’daki Vietnam Gazileri Anıtı Maya Lin’in sanata çok farklı, minimal ve duygusal yaklaşımını görmek için birebir. Anıt heykele çok farklı bir soluk getirdiği bu eseri inceleyerek başlayacağımız videomuzda başka kamusal sanat çalışmalarında hayata ve sanata minimal yaklaşımını da inceleyerek görebileceğiz.

*

Barış Karayazgan Hakkında

Barış Karayazgan'ın üç yaşında renkli hamur ile hayvanlar, Lego ile uzay gemileri yapmakla başlayan sanata ilgisi Lise yıllarında da sanat festivallerine ve karma sergilere katılarak devam etti. 1992 yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü'nün ardından 1999-2003 yılları arasında sanat eğitimine Amerika Birleşik Devletleri'nde devam etti. Pennsylvania Academy of Fine Arts - Philadelphia'dan "Post Baccalaureate" derecesi (2000), Fulbright Bursu kazanarak okuduğu State University of New York - Albany'den ise Master of Fine Arts (MFA) derecesi (2003) aldı. Halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde doktora çalışmalarına devam ediyor. Değişik çalışmaları Türkiye (özel kolleksiyonlar), ABD (Albany Uluslararası Havaalanı, Siena College) ve Macaristan'da (Budapeşte) sergilenmektedir. 1996 yılından itibaren değişik ortamlarda (okullar, sanat merkezleri, sanat kampları, vs.) sanat eğitmenliği yaptı. ABD'de "3-18" yaş grubuna ve yetişkinlere aralarında Lakeland Montessori okulu, Spring Hill Waldorf okulu ve Pennsylvania Academy of Fine Arts Fakültesi ve Müzesi de olmak üzere değişik sanat ve eğitim kurumlarında 4 yıl boyunca sanat eğitimi verdi; atölye çalışmaları düzenledi. Şimdi de PACE'de çocuklar ve yetişkinlerle sanatın ve yaratıcılığın sonsuzluğunu keşfetmeye devam ediyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :