Latin Amerika'nın Ünlü Mimarı Villanueva'ya Adanmış Bir Film

mimarizm.com / 18 Aralık 2014
Latin Amerika'nın Ünlü Mimarı

                  


20. yüzyılın en önemli Latin Amerikalı mimarlarından Carlos Raul Villanueva'nın hikayesini anlatan 'Villanueva, El Diablo', 19 Aralık'ta Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nde izlenebilir.


TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Belgesel Sinema Kulübü, İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali'nde gösterim programına giren filmlerden oluşan bir seçkiyi "Festivalin ardından" başlığıyla izleyiciyle buluşturuyor.

2000 yılında Venezüela'da bir üniversitenin ana kampüsü, UNESCO tarafından Dünya Mirası'na dahil edildi. La Ciudad Universitaria de Caracas, modern mimarinin idealleri bakımından bir kilometre taşıdır. 'Villanueva, El Diablo' adlı belgesel, bu binanın tasarımcısı olan, 20. yüzyılın en önemli Latin Amerikalı mimarlarından Carlos Raul Villanueva'nın hikayesini anlatıyor.Film, 19 Aralık 2014 Cuma akşamı saat 19:00'da Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy binasının ikinci katındaki Prof. Orhan Şahinler Sinema Salonu'nda izlenebilir. Etkinlik herkese açık ve ücretsizdir.


Villanueva, El Diablo
Yönetmen: Juan Andres Bello
Süre: 80'
Yapım: 2012, Kanada


 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :