Bilgi-Mimarlık / Modern Mimarlık Seminerleri II: Jean-Louis Cohen

mimarizm.com / 31 Mayıs 2010
Bilgi-Mimarlık / Modern Mimarlık Seminerleri II: Jean-Louis Cohen Almanya, Rusya, Fransa ve Kuzey Afrika'daki yirminci yüzyılın mimarlık ve şehircilik alanındaki çalışmaları konusunda uzmanlaşan Prof. Jean-Louis Cohen, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı'nın davetlisi olarak 7-9 Haziran 2010 tarihleri arasında modernite, mimarlık ve kent konularına odaklanan 3 seminer verecek. İlk iki seminerde, modernizasyon kavramı Barselona örneği üzerinden tartışılırken, yerel yönetim politikalarının üzerinde durulacak. Üçüncü seminer ise, Jean-Louis Cohen'in üzerinde çalıştığı İkinci Dünya Savaşı sırasındaki mimarlığı konu edinecek.

Prof. Dr. Jean-Louis Cohen'in seminer dizisi, BİLGİ-MİMARLIK ve VitrA'nın ortaklaşa yürüttüğü "VitrA ile Mimari Keşif" projesi kapsamında, TÜBİTAK Konuk Bilim İnsanı Destekleme Programı'nın desteğiyle gerçekleşiyor.

İngilizce gerçekleştirilecek olan seminerlere kayıt yaptırılması gerektiği gelen bilgiler arasında.

Seminer Programı:

7 Haziran 2010 Pazartesi, 18.00-20.00
Barselona'da Modernizm ve Modernizasyon

8 Haziran 2010 Salı, 18.00-20.00
Barselona'da Kentlilik ve Politika

9 Haziran 2010 Çarşamba, 18.00-20.00
İkinci Dünya Savaşı Sırasında Mimarlık

Jean-Louis Cohen Hakkında

Paris'te mimar ve tarihçi olarak eğitim alan Jean-Louis Cohen Avrupa ve Kuzey Amerika'da pek çok mimarlık okulunda dersler verdi. 1994'ten beri New York Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü'nde profesör olan Cohen'in çalışma alanı yirminci yüzyılın Fransa, Rusya, Almanya ve Kuzey Afrika mimarlık ve şehirciliğine odaklanıyor. Hem Avrupa hem de Amerika'da bu konularda çeşitli sergiler açan ve kitaplar yayınlayan Cohen'in kitapları arasında Le Corbusier and the Mystique of the USSR (1992), Scenes of the World to Come (1995), Casablanca, Colonial Myths and Architectural Ventures (2002) ve Above Paris (2006) bulunuyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :