Bilgi Mimarlık Bahar Atölyeleri 2013

mimarizm.com / 05 Nisan 2013
Bilgi Mimarlık Bahar Atölyeleri 2013

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, 20 - 24 Nisan 2013 tarihlerinde Bahar Atölyeleri / Vernal Workshops dizisinin ikincisine ev sahipliği yapacak.

 

Yurtiçi ve yurtdışından davet edilen mimar, tasarımcı, sanatçı ve kuramcıların, fakülte içerisinden ortaklarla birlikte yürüttükleri etkinlik dizisi, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra, yurtiçindeki tüm lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımına açık olarak gerçekleşecek.

Her sene belirlenen bir tema çerçevesinde yapılan atölye çalışmaları, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine mimarlık, tasarım ve sanat dünyasında pratik yapmakta olan kişilerin tasarım konusuna yaklaşımlarını gözlemleme; katılan kuramcıların o senenin konusu çerçevesinde düzenleyecekleri tartışmalara katılma; ve karma gruplar halinde profesyonel mimar, tasarımcı ve sanatçılarla kavramsal projeler geliştirme fırsatını sağlayacak.

Bahar Atölyeleri kapsamında mimarlık, iç mimarlık ve endüstri tasarımı gibi alanlardan seçkin profesyoneller ile kuramcı ve edebiyatçıları konuk eden İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, önümüzdeki yıllarda müzik, resim, sahne ve performans sanatları gibi alanlardan sanatçıları da bünyesine dahil etmeyi amaçlıyor.

Bu yaklaşım doğrultusunda, bu seneki atölyelerin konusu, "Aşinalık / Familiarity" olarak belirlendi. Çeşitli üniversitelerden 75 öğrencinin katılması beklenen Bahar Atölyeleri / Vernal Workshops 2013 kapsamında şu atölyeler gerçekleştirilecek:


- Design Academy Eindhoven & Made in Şişhane
Yürütücüler: Nicoline Dorsman [NL], Peter Van Casteren [NL] ile Aslı Kıyak İngin [TR]

- Welsh School of Architecture
Studio AmitaVikrant / Vikrant Tike [UK], Nilüfer Kocabaş [TR]

- Green Geometries Laboratory
Yürütücüler: Jaume Verdeguer [SP], Melike Altınışık [TR], Deniz Manisalı Leba [TR]

- The Home Project
Yürütücüler: Albio Nascimento [POR], Kathi Sterzig [GER]

- Augmented Structures
Yürütücüler: Refik Anadol [TR], Alper Derinboğaz [TR]


Bahar Atölyeleri'nin bitiminde üretilecek ürün, proje ve tasarımların İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde sergilenmesi ve kitap olarak basılması planlanıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen Bahar Atölyeleri, VitrA ana sponsorluğunda ve Hollanda Kraliyet Başkonsolosluğu' nun destekleriyle gerçekleştirilmektedir.

Başvuru için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :