Açık Çağrı: Konumlu Pedagojilere dair Hikayeler, Mimarlık ve…

mimarizm.com / 04 Mayıs 2023
İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde, 3-4 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleşecek "Stories of Situated Pedagogies in Architecture and ..." başlıklı atölyenin son başvuru tarihi 26 Mayıs.

Katılım Çağrısı

"Konumlu Pedagojilere dair Hikayeler, Mimarlık ve…" başlıklı uluslararası atölye, eleştirel mekansal pratiklerle ilgilenen mimarlık ve diğer alanlardaki konumlu pedagoji deneyimlerine ilişkin hikayelerini paylaşmaya istekli eğitimcileri ve öğrencileri bir araya getirmeyi hedefliyor. Eğitim alanındaki kişisel deneyimlerine eleştirel karşılıklar üretmek isteyen herkesi bu atölye çağrısına başvurmaya davet ediyoruz. Atölye öncesinde katılımcılar arası hakemlik süreçleri, atölye sırasında yuvarlak masa oturumları ile İstanbul'da alan gezileri ve atölye sonrasında ise yayın için işbirlikleri aracılığıyla oyunlu ve üretken bir etkileşim ortamı düşlüyoruz.

Geleneksel sunumlu konferansların aksine haritalama pratiklerinin eşlik edeceği oyunlu çalışmalar, masa etrafında hikaye anlatımları ve tartışmaların yer alacağı bir buçuk günlük bu atölyeye 3-4 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ev sahipliği yapacak.

Ayrıntılı bilgi, gelişmeler ve başvurular için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :