AA Visiting School Asinara

mimarizm.com / 12 Mart 2012
AA Visiting School Asinara

İtalya'nın terk edilmiş Asinara adası ve buradaki metruk hapishane, AA Visiting School tarafından her yıl tekrarlanan "Beyond Entropy" (Entropinin Ötesi) atölyesinin gelecek durağı olacak. 14-21 Nisan 2012 tarihlerinde gerçekleşecek olan atölye çalışması, enerji ve form arasındaki ilişkinin sorgulanmasına odaklanacak. Son başvuru tarihi 2 Nisan olan atölyenin yürütücüleri arasında Nilüfer Kozikoğlu da yer alıyor.


Stintino'dan Asinara adasına bakış

Turizm konusu Asinara için büyük bir tehdit oluştururken, aynı zamanda çok önemli bir fırsat da sunuyor. İhtiyaç duyulan gelir ve istihdamın yaratılması konusunda potansiyel yaratırken; kırılgan ekosistemlere zarar verme gibi bir riski de beraberinde getiriyor. Asinara'da gerçekleştirilecek olan AA Visiting School, turizmin geleneksel formlarını sorgularken bunun, Asinara adası ile komşu sahil yerleşimleri Stintino ve Porto Torres köyleri üzerindeki olası etkilerini de analiz edecek.


Atölye Yürütücüleri

Gilberto Javier Cabrera Trimiño
(University of Havana)
Sonia Isabela Catasus Cervera (University of Havana/CEDEM; Academy of Sciences of Cuba)
Peter Karl Becher (Studio Becher, Londra)
Nicolò Ceccarelli (Alghero School of Architecture)  
Nilüfer Kozikoğlu (YTÜ; Tuşpa)
Paula Nascimento (Beyond Entropy Africa)
Joel Newman (AA Media Studies)
Stefano Rabolli Pansera (Beyond Entropy)


Kayıtlar

Mimarlık ve tasarım öğrencileri ile bu disiplinlerden gelen profesyonellerin katılımına açık olan "Beyond Entropy" atölye çalışmasının son başvuru tarihi 2 Nisan 2012 Pazartesi günü. Organizasyondan yapılan açıklamada, katılım ücretinin ödenmesinin ardından vize başvurusunda bulunacak öğrencilere ilgili davet mektubunun temin edilebileceği bildiriliyor. Başvuru için herhangi bir portfolo veya CV'ye ihtiyaç duyulmazken, kayıtların internette yer alan başvuru formu üzerinden yapılması isteniyor.


Ayrıntılı bilgi için tıklayınız


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :