YEM, "Pecha Kucha Night İstanbul"un 8. Buluşmasına Ev Sahipliği Yapıyor

mimarizm.com / 04 Mart 2011
YEM, "Pecha Kucha Night İstanbul"un 8. Buluşmasına Ev Sahipliği Yapıyor Yaratıcı alanlarda çalışanları ve üretenleri buluşturan bir platform olarak İstanbul şehir hayatının önemli bir parçası haline gelen "Pecha Kucha Night", yeni konular ve katılımcılarla Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) olacak.

Pecha Kucha Night Istanbul takipçileri, 10 Mart 2011 Perşembe günü yine saat tam 20:20'de sekizinci kez bir araya gelecekler. Tasarımcılar, mimarlar, iletişimciler, modacılar, akademisyenler, medya çalışanları ve daha pek çok yaratıcı alandan yenilikçi projelerini paylaşan profesyoneller, yine Yapı Endüstri Merkezi'nde buluşacak.

Pecha Kucha Night'ın başlıca amacı, "kısa ve öz sunumlarla ilgi seviyesini yüksek tutarak bir gece içinde birçok kişinin yaratıcı fikir, kavram, ürün ve hayalini seyirci ile paylaşabilmesini sağlamak" şeklinde özetleniyor. Etkinlik, yaratıcı işlerin, formaliteden uzak ve kolay bir biçimde gösterilmesini sağlayan bir sunum formatı ortaya koyuyor. Aynı zamanda yenilikçi projeler, ilginç fikirler ve yaratıcı insanlarla tanışma fırsatı sunuyor.

"Pecha Kucha Night İstanbul"un sekizinci ayağında, şu isimler bulunacak:

Notabene Visual | Video production&Mapping Solutions
Salih Küçüktuna, Mimar | Uras+Dilekçi Mimarlık
Alper Derinboğaz, Mimar | Salon2
Altuğ Demircioğlu, Çizgi film-Animasyon sanatçısı
Doğa İçin Çal | Müzik/Performans/Sosyal Sorumluluk Hareketi
Çağrı Dikilitaş | İTÜ Mekatronik Laboratuarı
Filiz Funda Genç | Esvedyn Animasyon
Ekmel Ertan | Amber Platform
John Moorcroft | This is the foot!

40 yılı aşkın süredir mimarlık, tasarım ve yapı sektörüne önemli katkılar sağlayan Yapı-Endüstri Merkezi, etkinlik mekanı olarak Pecha Kucha Night ruhuna uygun çizgisi ile sunuculara ve dinleyicilere ilham verecek.

Etkinliğe katılmak için pechakucha_istanbul@soloprojeler.com adresine ulaşılabilir.
Etkinlik hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.


Pecha Kucha Hakkında:

"
Pecha Kucha Night", Şubat 2003'te Klein Dytham Mimarlık'tan Mark Dytham ve Astrid Klein tarafından, genç tasarımcıların buluşup ilişkilerini genişlettiği ve işlerini kamusal alanda gösterebildikleri bir etkinlik olarak ortaya çıktı. Japonca'da "fis-kos" anlamına gelen "Pecha Kucha" kelimesinden ilhamını alan etkinlik, basit bir formatla (20 görselx20 saniye) ve sunumları az/öz tutarak hızlı bir biçimde aktarılmalarını sağladı ve zamanla, yaratıcılığın kitlesel kutlamasına dönüştü.

Pecha Kucha Night, kar amacı gütmeyen bir paylaşım ve iletişim aktivitesi olarak aralarında Tokyo, New York, Londra, Paris, Şanghay, Sydney, Beyrut, Tel Aviv, Cape Town, Helsinki ve Pekin'in de bulunduğu dünyanın 300'ü aşkın kentinde düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Örneğin geçen yıl 600'den fazla "Pecha Kucha" etkinliğinde 6000'i aşkın sunum yapıldı.

34SOLO ise, İstanbullu yaratıcı yetenekleri dünyada hızla büyüyen bu yaratıcılık ağına 2010 yılı boyunca yaptığı "Pecha Kucha Night İstanbul" aktiviteleri ile bağlıyor ve İstanbul'u, küresel bir çekim merkezi olmaya bir adım daha yaklaştırıyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :