UMÖB 18.5 Forum: Mimarlık Eğitiminde Alternatif Yaklaşımlar

mimarizm.com / 01 Şubat 2019
Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması (UMÖB) 18.5 Forumu ve 'Mimarlık Eğitiminde Alternatif Yaklaşımlar' konulu panel 2-3 Şubat'ta AURA-İstanbul ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

UMÖB (Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması), 1993 yılından bu yana yılda iki kez olmak üzere, mimarlık öğrencileri tarafından, farklı ev sahibi ekiplerle, farklı şehirlerde, Türkiye'nin tüm mimarlık fakültelerinden ve kardeş disiplinlerden öğrencileri bir araya getiriyor. Yapısı itibari ile her buluşma, alternatif birer karşılaşma-tartışma, deneme ortamına dönüşüyor.
 Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması Forumu ana etkinliğin öncesinde sürecin mümkün olduğunca katılımcı eksende gerçekleştirilmesi amacıyla düzenlenen, içeriğinin forum haricinde çeşitli karşılaşmalar ile desteklendiği bir etkinliktir. Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması, bu yıl Kocaeli Ekibi tarafından yarıyıl tatilinde Forum ve Panel, yaz tatilinde ise atölyeler ve çeşitli etkinlikler çerçevesinde düzenleniyor.

Etkinlik Programı
2 Şubat Cumartesi (13:00-17:00)

Tanışma, program akışı ile ilgili bilgilendirme, UMÖB Kocaeli tema sunumu, film gösterimi-tartışma

3 Şubat Pazar (13:00-21:00)

Panel: Mimarlık Eğitiminde Alternatif Yaklaşımlar:
‘Mimarlık Eğitiminde Alternatif Yaklaşımlar’ konulu panelde, üniversitelerdeki -formel- mimarlık programları ve bu programlarda geliştirilen alternatif yaklaşımlar ile üniversiteler dışında gelişen -informel- karşılaşma ortamları konu edilecektir.