Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Mimarca Bakmak

mimarizm.com / 09 Mart 2022
TMMOB Mimarlar Odası'nın düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde "Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Mimarca Bakmak" başlıklı çevrimiçi söyleşi 10 Mart 2022 günü saat 18:30’da gerçekleşecek.

TMMOB Mimarlar Odası, mimarlık alanına kadınların katkısını tartışmak ve onurlandırmak üzere 10 Mart 2022 günü saat 18:30’da “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Mimarca Bakmak” başlıklı söyleşi düzenliyor.

Kadınların ürettiği doğaya ve topluma duyarlı, barışçıl, kapsayıcı ve nitelikli yapılı çevreleri kutlamak ve bu önemli alandaki mücadeleyi desteklemek için düzenlenen etkinlikte Prof. Dr. Özlem Erkarslan (İstanbul Aydın Üniversitesi) ve Y. Mimar Büşra Al (Plug Ofis) konuşmacı olacak.

Mimarlar Odası’nın ilk kadın Genel Başkanı olan Prof. Dr. Deniz İncedayı’nın açılış konuşmasını yapacağı programda moderatörlüğü Prof. Dr. Ayşen Ciravoğlu (Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu II. Başkanı) üstlenecek.

Konferans Mimarlar Odası’nın TMMOB Mimarlar Odası YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacaktır. Zoom platformu üzerinden çevrimiçi gerçekleşecek etkinliğe kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :