Tasarım Günleri İzmir Design Days

mimarizm.com / 23 Mayıs 2016
İzmir'deki yaratıcı karakterlerin moderatörlüğünde gerçekleşecek YEREL FIRSATLAR'a dair tartışmaların yanında, yerel fırsatları uluslararası bağlamında ele alan yabancı konukları ağırlayacak olan Tasarım Günleri İzmir; film gösterimleri, söyleşiler, PechaKucha Night İzmir, sergiler ve tasarım forumu etkinlikleri ile tüm haftaya yayılan bir içeriğe sahip.

"Tasarım Günleri İzmir Design Days", büyük vaatlerden önce gerçekçi çerçeveler çizmek için bir durum tespiti yapmayı amaçlayan bir BAŞLANGIÇ etkinliği...

Pratiklerini İzmir'in moda, mimarlık, endüstriyel tasarım, iletişim tasarımı, teknoloji tasarımı, film tasarımı alanlarında devam ettiren, PechaKucha Night İzmir #izmirdeoluyor ağındaki yaratıcı karakterlerin moderatörlüğünde gerçekleşecek YEREL FIRSATLAR'a dair tartışmaların yanında; yerel fırsatları farklı ülkelerin bağlamında deşen yabancı konukları ağırlayacak olan Tasarım Günleri İzmir, film gösterimleri, söyleşiler, PechaKucha Night İzmir, sergiler ve tasarım forumu etkinlikleri ile tüm haftaya yayılan bir içeriğe sahip.

Tasarım Günleri İzmir

İzmirliler, Filmed by Bike Oregon Film Festivali'nin kısa fimlerinden ve La Reine bicyclette / The Bicycle Queen bisiklet filmlerini izleme fırsatı bulacaklar. İzmir Fransız Kültür Merkezi'nin desteği ile Francesco Cingolani, İsveç Büyükelçiliği'nin desteği ile Jenny Nordberg ve Play Without Borders İzmir'e konuk olarak, yaptıkları işleri sunacaklar. Play Without Borders ekibi, Tarih Tasarım Atölyesi'nin desteği ile Basmane bölgesinde atölye çalışması gerçekleştirecek.

Erken Cumhuriyet döneminin en önemli işlerini üretmiş İhap Hulusi'nin afişlerinin yeniden basımlarından oluşacak bir sergi de hafta boyunca ziyarete açık olacak. Aynı hafta İzmir Fransız Kültür Merkezi'nin girişimi ile İzmir'e gelen FUTUROTEXTILES MIX sergisinin açılışı gerçekleşecek.

Hafta sonu Yerel Fırsatlar'a dair tartışmalar, İzmir Mimarlık Merkezi'nde Nazlı Terzioğlu (Moda), Can Güvenir (Endüstriyel Tasarım), Noyan Vural (Mimarlık), Kerem Odabaşı (Teknoloji Tasarımı), Sevcan Sönmez (Film Tasarımı), Ömer Durmaz (İletişim Tasarımı) moderatörlüğünde, İzmir'deki farklı tasarım alanlarından paydaşların katılımıyla yapılacak. 

Etkinlik; İzmir Mimarlık Merkezi, Originn Co-Working, İsveç Büyükelçiliği, Fransız Kültür Merkezi İzmir, İzmir Tarih Tasarım Atölyesi’nin desteği ile NOBON ve Randevu tarafından düzenleniyor.


PROGRAM:

23 Mayıs 
Gösterim - Fransız Kültür Merkezi / Bisiklet Filmleri - Bike Movies

Bisiklet Filmleri


24 Mayıs 
Seminer - Originn Co-Working / Jenny Nordberg, Francesco Cingolani

Jenny Nordberg, Francesco Cingolani


25 Mayıs
Etkinlik - Container Hall / PechaKucha Night İzmir vol.13

PechaKucha Night İzmir vol.13


26 Mayıs
Sergi - Originn Co-Working / İhap Hulusi

İhap Hulusi


27 Mayıs
Sergi, Kültürpark / Futurotextiles Mix

Futurotextiles Mix


28 Mayıs
Seminer & Forum - İzmir Mimarlık Merkezi / Yahşibey Design Workshops - Emre Senan
Tasarım Forumu, film tasarımı - moda tasarımı - teknoloji  tasarımı

Yahşibey Design Workshops


29 Mayıs 
Forum - İzmir Mimarlık Merkezi / Play Without Borders 
Tasarım Forumu, mimarlık - endüstriyel tasarım - iletişim tasarımı

Play Without Borders 


Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :