Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri: İş Bankası Blokları

mimarizm.com / 11 Nisan 2022
Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen "Sıra Dışı Konut Yapıları/Yerleşimleri" temalı çevrimiçi etkinlik serisi, 12 Nisan Salı günü saat 19:30'da İş Bankası Blokları konusu ile devam ediyor.

Etkinlik Hakkında

Sıra Dışı Konut Yapıları / Yerleşimleri" temasıyla gerçekleştirilen etkinlik serisinin dördüncü toplantısının konusu İş Bankası Blokları olarak belirlenmiştir.

Bu etkinlik serisi, gündelik hayatta önlerinden sıklıkla geçtiğimiz ancak belki de fark etmediğimiz, gerek mimari özellikleri gerekse sundukları çevresel ve mekânsal olanaklar ile benzerlerinden farklılaşarak öne çıkan ve güncel tasarımlar için yol gösterici potansiyeller barındıran konut yapılarına/yerleşimlerine dikkat çekmek ve bu yapıları/yerleşimleri ve mimarlarını kıymetlendirmek hedefiyle düzenlenmektedir.

Etkinlikte, kullanıcıların dikkatinin yaşamakta oldukları yapılara / yerleşimlere çekilmesi ve deneyimlerinin paylaşılması da önemsenmekte; mimari açıdan yapılacak değerlendirmelerin yanı sıra kullanım açısından değerlendirmelerin de paylaşılacağı bir platform oluşturulmaktadır.

T. Elvan Altan moderatörlüğünde Öykü Günay ve İlknur Sudaş’ın sunumları, Kıvılcım Duruk, Namık Erkal, Handan İnalman, Burcu Tek Meşhur, Can Yerli ve Işıl Yerli’nin değerlendirmeleriyle katkıda bulunacakları ve çevrim içi yapılacak “Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri: İş Bankası Blokları” etkinliği 12 Nisan Salı günü saat 19.30'da gerçekleşecek.

Mimarlar Derneği 1927 Youtube hesabında eş zamanlı olarak yayınlanacak etkinlik linki;
 
ZOOM Bağlantısı: us06web.zoom.us

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :