Sınır Açık / Open Boundary Londra Mimarlık Festivali’nde

mimarizm.com / 22 Mayıs 2019
Londra Mimarlık Festivali kapsamında 4 Haziran Salı günü, Turkish Trade Center’ın Londra merkezinde gerçekleşecek olan Sınır Açık / Open Boundary, mimarlık ve tasarımın güncel etkileşimleri üzerine açık bir tartışma alanı sunuyor.

Sınır Açık / Open Boundary, Göbeklitepe’den referansla mimarlığın sıfır noktası ve gelecekteki mimarlık/tasarım yapma biçimlerimizin sınırlar ile bağlantısı üzerine bir yuvarlak masa tartışması formatında gerçekleşecek. Sınır, limit, çeper, açıklık gibi durumların çeşitlemelerinin mimarlık bağlamında tartışılacağı Sınır Açık / Open Boundary; açık sınırların  günümüz kentlerinde yaratacağı etkileşimleri ve bu etkileşimlerin globaldeki potansiyelleri üzerine odaklanıyor.

Sınır Açık / Open Boundary, Londra Mimarlık Festivali kapsamında 4 Haziran Salı günü saat 17:30’da Turkish Trade Center’ın Londra merkezinde gerçekleşecek. MeMAlondon tarafından organize edilen Sınır Açık / Open Boundary’nin konuşmacıları arasında IN-BETWEEN Tasarım Platformu Kurucu Ortağı Dilek Öztürk, Salon Architects’in kurucusu Alper Derinboğaz; akademisyen Zeynep Aydemir ve MeMAlondon’ın kurucusu Mert Eyiler bulunuyor.

Globaldeki en etkin mimarlık etkinliklerinden biri olan Londra Mimarlık Festivali kapsamında gerçekleşecek olan Sınır Açık / Open Boundary’nin moderatörlüğünü ise MEF Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Zeynep Aydemir üstlenecek.

IN-BETWEEN Tasarım Platformu kurucu ortağı Dilek Öztürk; Sınır Açık / Open Boundary kapsamında tasarımın “yumuşatıcı bir güç” olduğu günümüz toplumunda tasarım üzerinden değer yaratmayı ve üretim endüstrisin potansiyelini kullanarak global tasarım markası oluşturma modellerini IN-BETWEEN’in metolodojileri ve platformun kürate ettiği tasarım projeleri üzerinden anlatacak.

Salon Architects’in kurucusu Alper Derinboğaz; Kaunas’taki Bilim Adası projesi üzerinden; mimarlığın sıfır noktası ile bugün mimarlık üzerinden tartıştığımız olası gelecek senaryoları arasında kurabileceğimiz bağlantılar hakkında konuşacak.

Mert Eyiler ise; özellikle Londra’da pratik ettiği işleri üzerinden sınırlar olmayan bir tasarım dili üzerine konuşacak.

Etkinlik ücretsiz ve herkesin katılımına açık olacak etkinliğin dili İngilizce’dir.

Kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :