Şehir Konuşmaları 09 | Cömertliğin Mimarisi

mimarizm.com / 07 Şubat 2020
Türkiye Tasarım Vakfı tarafından gerçekleştilen Şehir Konuşmaları'nın 8 Şubat tarihindeki konuğu mimarlık ofisi Superpool'un kurucularından Selva Gürdoğan olacak.

"Mimarlık dünyasında farklı disiplinlerle sosyal faaliyetler yürütmek, yapı inşa etmek kadar kıymetli."

2006 yılında Gregers Tang Thomsen ve Selva Gürdoğan tarafından kurulan Superpool, ekip çalışmasını önceliklendiren; iç mekândan eğitim tasarımına, oyun parklarından eğitim tasarımına kadar pek çok boyutta tasarım yapılabileceğini savunan bir mimarlık ofisi. 2013-2019 yılları arasında faaliyet gösteren Studio-X Istanbul’un da direktörlüğünü üstlenmiş olan Selva Gürdoğan, 8 Şubat günü Kuzguncuk İskelesi'nde gerçekleşecek olan Şehir Konuşmaları'nda, kent-çocuk temalı çalışmaları dahil olmak üzere tasarım dünyasına farklı bakış açıları katmayı amaçlayan hikâyelerini paylaşacak.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın

*

Selva Gürdoğan Hakkında:

Mimar. 1979’da, İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde başladığı mimarlık öğrenimini Southern California Institute of Architecture’da birincilikle tamamladı. OMA'nın Rotterdam ve New York ofislerinde çalıştı. Halen çalışmayı sürdürdüğü mimarlık ofisi Superpool’u Gregers Tang Thomsen ile beraber 2006 yılında kurdu. 2013-2019 arasında Columbia Üniversitesi’nin Mimarlık Fakültesi’ne bağlı kent laboratuvarı Studio-X Istanbul’un yöneticiliğini yaptı. Halen Kadir Has Üniversitesi ve Architectural Association'da dersler vermektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :