"Sağlıklı Dünya için Temiz Çevre” Çevrimiçi Uluslararası Konferansı

mimarizm.com / 30 Eylül 2021
TMMOB Mimarlar Odası tarafından, 2021 Dünya Mimarlık Günü kapsamında düzenlenen "Sağlıklı Dünya için Temiz Çevre” Çevrimiçi Uluslararası Konferansı 4 Ekim 2021 Pazartesi saat 18:00'da gerçekleşecek.

TMMOB Mimarlar Odası tarafından düzenlenen “2021 Dünya Mimarlık Günü” etkinliklerinin ikincisi 4 Ekim 2021 Pazartesi günü saat 18.00’de düzenleniyor. Etkinlikte UIA’nın belirlediği “Sağlıklı Bir Dünya İçin Temiz Çevre” teması çerçevesinde, COVID-19 pandemisinin ardından konut, kamusal alanlar ve küresel çevre sorunlarının ele alınması ve 2030 Kalkınma Gündemi kapsamında küresel tartışmalara katkıda bulunulması amaçlanıyor.

UIA işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Ayşen Ciravoğlu’nun moderatörlüğünde Natalie Mossin ve Fani Vavili Tsinika’nın çevrimiçi sunuşlarına ev sahipliği yapacak.

Danimarka Kraliyet Akademisi Mimarlık ve Teknoloji Enstitüsü Başkanı ve UIA Başkan Yardımcısı Natalie MossinBM 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Doğrultusunda Mimarlığın Sağlıklı Bir Dünyaya Katkıları” başlıklı sunuşunu gerçekleştirecek. Yunanistan Mimarlar Odası Başkanı, UIA Konsey Üyesi ve UIA-PHG Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fani Vavili Tsinika ise "İklim Değişikliği Döneminde Sağlıklı Şehirler" başlıklı sunuşunu izleyicilerle paylaşacak.

Zoom platformu üzerinden gerçekleşecek olan etkinliğe kayıt için tıklayın

İngilizce (orijinal dil) ile birlikte Türkçe (çeviri) seçeneği Zoom ortamında sağlanacaktır. Konferans yalnızca Türkçe olarak Mimarlar Odası’nın “TMMOB Mimarlar Odası” YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacaktır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :