TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buluyor

mimarizm.com / 21 Eylül 2021
Toplam 5 kategoride ödül verilecek, TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri, 5 Ekim’de sahiplerini buluyor.

Türk mimarlığının Oscarı sayılan “TürkSMD 14’üncü Mimarlık Ödülleri”, bu yıl Mimarlık Haftası’nda Ankara’da yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

Cosentino’nun ana sponsorluğunda, Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) tarafından düzenlenecek etkinlikte; TSMD Büyük Ödülü, TSMD Yapı Ödülü, TSMD Basın Yayın Ödülü, TSMD Mimarlığa Katkı Ödülü ve TSMD Jüri Özel Ödülü olmak üzere toplam 5 kategoride ödül verilecek.

Ankara Pia Sera’da düzenlenecek törende, mimarlık ofislerinin yanı sıra yapı sektöründe yer alan yatırımcı, müteahhit, mühendis-müşavir ve yapı malzemesi üreticileri gibi farklı paydaşlar bir araya gelecek. Yapı sektörü için seçkin bir buluşma özelliği taşıyan etkinlikte kamu kurumları, akademisyenler ve yerel yönetim temsilcileri de yer alacak.

Ödül gecemiz için gerekli hazırlıkları tamamladık”
Bu sene 14’üncüsünü düzenledikleri mimarlık ödülleri için heyecanlı olduklarını dile getiren TürkSMD Başkanı Ali Osman Öztürk, “TürkSMD olarak mimarlık mesleğinin öne aldığı değerlerin yaygınlaşması, mimarlık kültürünün ve mimarlık mesleğinin uygulanmasının geliştirilmesi için çabalıyoruz. Bu kapsamda yapı sektöründeki sistem ve standartların yükselmesi, kentsel çevre bilincinin oluşması ve yapı sektörünün gelişmesi için 30 yılı aşkın süredir çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İki yılda bir düzenlenen ödül gecemiz için gerekli hazırlıkları tamamladık. Ödüller, gala gecemizde sahiplerini bulacak” dedi.