Praxis Konuşmaları'ndan 'Öğrenci İnisiyatifleri' Paneli

mimarizm.com / 09 Aralık 2016
KHAS Mimarlık Bölümü'nün düzenlediği Praxis Konuşmaları etkinlik serisinin ikincisi, öğrenci topluluklarını misafir ediyor.

Praxis Lectures / Konuşmaları serisinin ikinci buluşmasında, Açık Alan ve Kayıt-sız mimarlık öğrencileri insiyatifleri, dinleyiciler ile tecrübelerini paylaşacak. Etkinliğin ardından, KHas Mimarlık öğrencileriyle birlikte bir atölye çalışmasının yapılması planlanıyor.

Etkinlik, 15 Aralık 2016 Perşembe günü saat 17:00'de Kadir Has Üniversitesi, Fener Salonu'nda izlenebilir. 

* * *

Açık Alan Topluluğu, Bilgi Üniversitesi Açık Fakülte adı altında toplanmış bir oluşumdur. Kendine Mimarlık Fakültesi’nin meyvelerini tüm okula yaymayı ve ürünlerini kalabalıklarla en açık şekilde paylaşmayı amaç edinmiş olan bu topluluk; sanatın ve yaratmanın karşısında duran her şeye karşıdır. Sanatın tüketiminden bıkmıştır, üretmeyi ister ve üretmek isteyen herkesi destekler. Sanata her açıdan ve her bakıştan yaklaşmayı amaçlarken; sınırları aşıp tuvallerden duvarlara, boşluklara, taşıp Açık Alana ulaşmayı ister. Aynı zamanda herhangi bir maddi çıkar da gütmeden bu işe dört elle sarılır. 

Kayıt-sız (Mimarlık ve Tasarım Kulübü), Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğrencileri tarafından kurulmuş bir kulüptür. Bademlik'te -bölümümüzün bulunduğu kampüsün adı- yakaladığımız atmosferi,iletişimi ve sıcaklığı kulüp aracılığıyla okuldaki her dönemden öğrenciye ve Eskişehir'e yansıtmak isteğiyle bir araya gelmiş gönüllü öğrencilerden oluşuyor.Yaptığımız söyleşilerle,atölyelerle ve diğer etkinliklerle mimarlık ve diğer tasarım disiplinlerini tanımak ve biz bu disiplinlerin neresindeyiz gibi sorulara cevaplar bulmaya çalışıyoruz.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :