Piknik Works: Mekânsal Çalışmalar

mimarizm.com / 03 Aralık 2021
Mimarlar Derneği 1927 tarafından düzenlenen, Piknik Works'ün Mekânsal Çalışmalar" başlıklı etkinliği 7 Aralık Salı saat 19:30'da gerçekleşecek.

Mimarlar Derneği 1927'nin, Atıl Aggündüz, Burçe Gökhun, Melodi Gülbaba ve Oğul Öztunç tarafından çevrim içi yapılacak olan “Piknik Works: Mekânsal Çalışmalar” etkinliği 7 Aralık Salı günü saat 19.30'da gerçekleşecek.

Mimarlar Derneği 1927 Youtube hesabında eş zamanlı olarak yayınlanacak etkinlik linki;
 
ZOOM Bağlantısı: https://zoom.us/j/2168948632
ZOOM Meeting ID: 216 894 8632
 
 

*

Piknik Works Hakkında

Mimarlık, mekânsal çalışmalar ve illüstrasyon, grafik tasarım, performans gibi sanatsal pratiklerin arakesitinde bir akrobasi yapmayı hedefler. Atıl Aggündüz ve Oğul Öztunç tarafından 2016 yılında kurulan ve Melodi Gülbaba ile Burçe Gökhun'un katılımıyla genişleyen ekip mimarlıktan çizim performanslarına, set tasarımından akademik ve sanatsal araştırma projelerine kadar birçok alanda faaliyet gösterdi.

Oğul Öztunç Hakkında

2014 Yılında İTÜ Mimarlık Bölümünden en iyi bitirme projesi ödülü ile mezun olmuş, aynı sene Archiprix yarışmasında birincilik ödülüne layık görülmüştür. 2015 yılında kazandığı seyahat bursu ile Japonya'yı kapsamlı olarak gezme, gündelik hayat ve mimari kültürünü gözlemleme şansı yakalamıştır. Mezuniyetinin ardından 2018 yılına dek Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde çalışma fırsatı bulmuş, mimari çizim ve proje stüdyolarında görev almıştır. Beş yılı aşkın süredir Piknik Works kapsamında çalışmalarını sürdürmekte olup bunun yanında Günlük Hayat Dedektifleri Kentsel Araştırma Bürosu, Çizerek İnşa Deneyleri gibi intizamsız araştırma pratiklerini yürütmektedir.

Atıl Aggündüz Hakkında

2015 yılında İTÜ Mimarlık Bölümü'nden mezun olmuş, 2012-2017 yılları arasında katıldığı ulusal/uluslararası tasarım yarışmalarından 18 ödül kazanmıştır. 2016 yılında kazandığı Arkitera Seyahat Bursu ile Güney Amerika'ya araştırma seyahatleri yaptıktan sonra, 2017 yılında 4 yıl boyunca çalıştığı SO? Mimarlık'tan ayrılmış ve takip eden 4 yıl boyunca Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 5 yılı aşkın süredir Piknik Works ile farklı alanlarda üretim yapmakla birlikte, 2020 yılında İTÜ Mimari Tasarım programında tezli yüksek lisans eğitimini tamamlayan Aggündüz, set tasarımı, kreatif direktörlük ve serbest çizim/illüstrasyon gibi sivil çalışmalarını da sürdürmektedir.

Melodi Gülbaba Hakkında

2017 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden mezun olmuş, öğrenciliğinde Whatabout topluluğu içinde aktif görev almıştır. Öğrenim gördüğü yıllarda ve mezuniyetinden itibaren bienaller ve kültür kurumlarıyla çalışmış, sergi tasarımı ve prodüksiyonu konusunda tecrübeler kazanmıştır. Aktif olarak İstanbul Modern Müzesi'nde Asistan Küratör olarak çalışmakta, Piknik Works ile sanatsal çalışmalar eksenindeki projeleri yürütmekte, Mimar Sinan Üniversitesi'nde Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat Tarihi üzerine yüksek lisans yapmaktadır.

Burçe Gökhun Hakkında

2019 Yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden mezuniyetini takiben 1 yıllık ofis deneyimi sonrası, iç mimari ve illüstrasyon alanında freelance çalışmalarını sürdürmüştür. 2020 Ocak ayında Piknik Works ile çalışmaya başlayan Gökhun, Piknik ile iç mimari tasarım, şantiye şefliği ve illüstrasyon alanlarında çalışmalarını sürdürmekle birlikte freelance olarak grafik tasarım alanında çalışmalarına devam etmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :