Ömer Selçuk Baz Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda 

mimarizm.com / 13 Mayıs 2019
Bodrum Mimarlık Kitaplığı 18 Mayıs günü Ömer Selçuk Baz’ın “Düşünce / Yer / Malzeme /Mekan” başlıklı konuşmasına ev sahipliği yapıyor.

Etkinlik davet metni

“Görece genç bir mimar olarak (41), eğitim hayatını da katarsak, bilinçli veyahut bilinçsiz 20 yıldır mimarlık üzerine düşünüyor, çiziyor, üretiyorum. Bu coğrafya ve zamanda tam olarak ne yaptığını, nereye doğru gittiğini bilemeyen, kendini ve yerini arayan bir mimar olarak; yapma şeklini, düşünmeyi ve anlama sürecine dair kendimce önemli bulduğum işleri Bodrum Mimarlık Kitaplığı'nın daveti ile sizlerle paylaşmak, tartışmak, konuşmak istiyorum.

Ömer Selçuk Baz’ın “Düşünce / Yer / Malzeme /Mekan” başlıklı konuşması, 18 Mayıs 2019, saat 19:00'da başlayacaktır.

 

*

Ömer Selçuk Baz hakkında 

1978 yılında Almanya’nın Nürnberg şehrinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antakya’da tamamladı. Lisans eğitimini 2001 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi’nde bitirdikten sonra, Viyana Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans çalışmalarına başladı. Yüksek lisans çalışmalarına paralel olarak Viyana’daki Atelier Stelzhammer’de konut ve Ofis ağırlıklı çeşitli mimari projelerde çalışmaları içinde yer aldı. Öğrenciliği sırasında çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı.

2005 yılında açılan T.C. Merkez Bankası Bursa Şubesi Ulusal yarışmasında birincilik ödülü kazanarak profesyonel anlamda Türkiye deki mimarlık faaliyetlerine başladı. 2011 yılında Arkitera Genç mimar Ödülü, 2012 yılında Ulusal Mimarlık ödülünü 2018 yılında ‘European 40 under 40’ ödüllerini kazandı. Ömer Faruk Baz çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı. Yakın zamanda kazandıklarından başlıcaları; Troya Müzesi Ulusal proje yarışması Birincilik Ödülü, Uluslararası Roland Rainer konut yarışması Birincilik Ödülü, Riyad Cami davetli yarışması Birincilik Ödülü, Beylikdüzü Yaşam Vadisi Uluslararası yarışması Birincilik Ödülü, Kore savaşı anma ziyaretçi merkezi Birincilik Ödülü.

Ömer Selçuk Baz, çalışmalarına Ortağı Şehir Plancısı Okan Bal ile birlikte kurdukları Yalın Mimarlık çatısında devam etmektedir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :