Nadas’a Bırak

mimarizm.com / 27 Ağustos 2019
NADAS istanbul’un 10-16 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek sanat çalıştayı Nadas’a Bırak için son başvuru tarihi 14 Eylül.

Program Detayları
NADAS, tarihi Yeldeğirmeni bölgesinde 1930’larda inşa edilmiş bir binada yer alıyor. Katılımcıların, eserlerini geliştirebilmeleri için konsantre bir ortam sunmak adına çalıştay süresince düzenli derslere ve etkinliklere ara verilecek.

Nadas’a Bırak Bahar Dönemi Sanat Çalıştayı’na dahil olanlar

10 Kasım: Tanıtım Toplantısı

11-14 Kasım: 08:00-24:00 arası ortak stüdyoya tüm gün erişim imkanı, Ortak oturma alanı, balkon, bahçe ve mutfak erişimi, Vegan öğle yemeği (11 - 14 Kasım), çay, kahve ve atıştırmalıklar, İsteğe bağlı sabah yogası dersi

15 Kasım: 10:00-22:00 arası herkese açık etkinliğe hazırlık

16 Kasım: NADAS'ta açık stüdyo etkinliğine katılım

İsteğe bağlı sanatsal ve küratörlük desteği; NADAS’ın yaratıcı topluluğuna katılma ve tarihi Yeldeğirmeni bölgesinde çalışma fırsatı.

Program katılımcılarının erişimleri: Dört stüdyodan her biri, bir ile üç sanatçı arasında ortak kullanılacaktır; Ortak oturma alanı, balkon, bahçe ve mutfak.

Sürdürülebilirliğe duyarlı olan tekliflerle ilgilenen Nadas’a Bırak Sonbahar Sanat Çalıştayı'na; görsel sanatlar, yerleştirme, yazı, şiir ve bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm yaratıcı fikir ve proje sahipleri ve ortamların önerilerini kabul ediliyor.

Online başvuru formu 14 Eylül 2019 tarihine kadar info@nadasistanbul.com adresine gönderilebilir. NADAS, finansal sürdürülebilirliğini sağlamaya çalışan yeni bir oluşumdur. Proje şu anda çoğunlukla gönüllü çalışanlar tarafından desteklenmektedir. Program ücretleri, çalıştay masraflarını karşılamak ve katılımcılara destek vermek için kullanılacaktır. Detaylı bilgiye linkten ulaşılabilir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :