Mimarlıkta Sosyal Sorumluluk

mimarizm.com / 17 Eylül 2019
Saadet Sayın "Mimarlıkta Sosyal Sorumluluk" başlıklı sunumuyla 21 Eylül günü Bodrum Mimarlık Kitaplığı'nda...

Kültür varlıklarının korunarak kamu yararı odaklı yeni bir işlevle kent yaşamına entegre edilmesi, kentin sosyal ve ekonomik gelişimine ivme katmaktadır. Koruma proje ve uygulama süreçleri farklı disiplinlerden uzmanların katılımını ve ayrıntılı araştırmaları zorunlu kılar. 

Günümüzde kentsel sit alanlarında tasarlanan kamu yapılarında gelenekseli taklit beklentisi çağdaş, özgün yapılar yapmayı ve yaratıcılığı engellemektedir.

Saadet Sayın'ın 21 Eylül günü Bodrum Mimarlık Kitaplığı'nda gerçekleşecek sunumu saat 19:00'da başlayacaktır.

 

*

Saadet Sayın hakkında

1977-1982 yılları arasında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Mimarlık Bölümü’nde lisans eğitimini, 1984-1988 yılları arasında ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Restorasyon Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1986 yılından bu yana SAYKA Mimarlık’ ta şirket ortağı ve yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Kültür merkezi, ziyaretçi karşılama merkezi, otel, hastane, alışveriş merkezi, toplu konut ve tarihi eser restorasyon projeleri yapmıştır.

1992-1996 yılları arasında iki dönem Mimarlar Odası Onur Kurulu üyeliği, Europa Nostra Türkiye Kurucu üyeliği, Mimarlar Derneği 1927 üyeliği, Türk Serbest Mimarlar Derneği üyeliği ve Yönetim Kurulu üyeliği (2014) yapmıştır. Üniversitelerde yüksek lisans jüri üyeliklerinde bulunmuş, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunduğu bildiriler yayınlanmıştır.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :