Mimarlık ve Teknoloji

mimarizm.com / 03 Haziran 2022
Mimarlık kültürünü çok yönlü bir bakışla ele alan ve çeşitli güncel temalara odaklanan ‘Tematik Etkinlikler Serisi’ Haziran ayında ‘Mimarlık ve Teknoloji Serisi’ ile başlıyor.

The Circle organizasyonunda, QReal sponsorluğunda gerçekleşecek olan; mimarlık kültürünü çok yönlü bir bakışla ele alan ve çeşitli güncel temalara odaklanan ‘Tematik Etkinlikler Serisi’ Haziran ayında ‘Mimarlık ve Teknoloji Serisi’ ile başlıyor. Alanında uzman kişilerle The Circle Space’te ve online’da söyleşi, panel, seminer gibi farklı formatlarda gerçekleşecek etkinlik serisi mimarlık alanında farklı perspektifler açmayı hedefliyor.

‘Mimarlık ve Teknoloji Serisi’nde yer alacak konu ve konuşmacılar:

- Mimarlık Eğitiminde Malzeme, Strüktür ve Teknoloji
Elif Erdine, Londra-AA // online seminer
Tarih: 6 Haziran 2022 Pazartesi 20:00
Yer: Youtube

AA bünyesinde yürütülen Em-Tech programının direktörlüğünü üstlenen Elif Erdine bu online etkinlik kapsamında mimarlık eğitiminde malzeme, strüktür ve teknoloji etrafında şekillenen deneyimlerini aktarırken aynı zamanda Em-Tech programında üretilen öğrenci projelerinden örnekler sunacak.

- Dijital Mekan Üretiminde Sınır(sızlık)lar
mod: Şebnem Yalınay,
Tuğba Yalçın, İpek Kuran Yıldırım // panel
Tarih: 15 Haziran 2022 Çarşamba 19:00
Yer: The Circle Space

Şebnem Yalınay'ın modere edeceği ve İpek Kuran ile Tuğba Yalçın'ın konuşmacı olarak katılacağı bu etkinlikte günümüzün en güncel konularından biri olan Mimarlık ve Metaverse ilişkisini çok boyutlu olarak tartışmaya açacağız.

- Mimarlık ve Robotik Üretim
Efe Gözen, Burcu Biçer Saner (FABB )  // online seminer
Tarih: 22 Haziran 2022 Çarşamba 19:00
Yer: Youtube

Bu online etkinlik kapsamında; mimarlık, tasarım ve teknoloji arakesitinde üretimler yapan Efe Gözen ve Burcu Biçer Saner tarafından kurulan FABB Studio’nun güncel üretimlerine daha yakından bakma fırsatı yakalayacağız. FABB ekibinin; global gelişmelere paralel olarak ilerleyen çalışmalarına odaklanacak ve bu çalışmaların merkezinde duran robotik teknolojilerin potansiyellerini birlikte keşfedeceğiz.

- Mimarlık ve Sanal Deneyim Tasarımı
Begüm Aydınoğlu + Selçuk Avcı // söyleşi
Tarih: 28 Haziran 2022 Salı 19:00
Yer: The Circle Space

Üç boyutlu yazıcı ve robotik gibi güncel teknolojileri yakından takip eden ve üretimlerini bu çerçevede şekillendiren Padalabs’ın kurucusu Begüm Aydınoğlu bu etkinlik kapsamında güncel çalışmalarından kesitler sunacak ve dijital tasarım araçlarının mimarlık alanındaki çeşitli uygulamalarından örnekler sunacak.

The Circle’da fiziksel olarak gerçekleşecek etkinliklere katılım için kayıt yaptırılması gerekiyor. Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :