Mimarlar için Makine Öğrenmesi ve Yapay Zeka 101

mimarizm.com / 15 Kasım 2022
Mimarlar Derneği 1927'nin “Yapay Zeka” etkinlik dizisinin ilk söyleşisi 15 Kasım Salı saat 19:30'da gerçekleşecek.

Mustafa Koç'un, “Mimarlar için Makine Öğrenmesi ve Yapay Zeka 101” başlıklı söyleşisi 15 Kasım Salı günü saat 19.30'da, yüz yüze gerçekleştirilecek.

Etkinlik ayrıca Mimarlar Derneği 1927 Youtube ve ZOOM hesabından eş zamanlı olarak yayınlanacaktır.

Etkinlik Hakkında

Yapay Zeka” etkinlik dizisinin ilk söyleşisi olan “Mimarlar İçin Makine Öğrenmesi ve Yapay Zeka 101” etkinliğinde Mustafa Koç, mimarları makine öğrenmesi, derin öğrenme ve yapay zeka ile tanıştırmayı amaçlıyor. Mimari ve makine öğrenmesinin yapay zeka ile ilişkisinin konuşulacağı söyleşide algoritmalar ve örnekler paylaşılırken gelecekte neler olabileceği üzerine bir tartışma ortamı oluşturulması hedefleniyor.

 

*

Mustafa Koç Hakkında

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü’nden 2014 ylında mezun olduktan sonra TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamlamış, ardından yine TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde ikinci bir Yüksek Lisans derecesini “Kentsel İklim ve Yapılı Çevre İlişkilerinin Makine Öğrenimi ile İncelenmesi” başlıklı teziyle tamamlamıştır. Doktora çalışmalarına İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarımda Bilişim Lisansüstü Programı’nda devam etmektedir. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Temel Tasarım derslerine girmektedir. Mühendislik ve mimarlığın ara kesitinde yer alan akademik çalışmaları, makine öğrenmesi ve yapay zeka üzerine yoğunlaşmıştır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :