MASA ile 3 Gün

mimarizm.com / 20 Aralık 2018
3 gün süreyle, günde 8 saat, tarihe, belleğe, unutuşa ve hatırlamaya dair bir sorgu performansı olarak izleyici ile buluşacak olan "MASA ile 3 Gün", 11-13 Ocak 2019 tarihleri arasında Büyük Valide Han ’da gerçekleşecek.

Leman S. Darıcıoğlu, MASA ile 3 Gün, 2019, Performistanbul'un izniyle

Kolektivite ve alternatif alanlara duyulan ihtiyaçtan yola çıkarak oluşan Masa Projesi uluslararası performans sanatı platformu Performistanbul sanatçısı Leman S. Darıcıoğlu ile "MASA ile 3 Gün"de bir araya geliyor.

Performistanbul sanatçısı Leman S. Darıcıoğlu, Blok Art Space iş birliğinde, kolektivite ve alternatif alanlara duyulan ihtiyaçtan yola çıkarak oluşan Masa Projesi kapsamında, tarihe, belleğe, unutuşa ve hatırlamaya dair bir sorgu performansı sunuyor. 

12 yılda yaklaşık 40 sanatçıyı ağırlayan, yarattığı alternatif sanat alanı ile İstanbul başta olmak üzere Türkiye’deki çağdaş sanat alanı için bir rota olmuş Masa Projesi, bu performans ile ilk defa bir performans sanatı projesinin hem öznesi hem de nesnesi olmaya hazırlanıyor. Masa Projesi bu sefer bedene ve ana dair olasılıkların araştırılacağı bir alana dönüşüyor.

Emek ve azınlık tarihleri mevzularını da odağına alan "MASA ile 3 Gün"de Leman S. Darıcıoğlu performans dahilinde, iki semt arası köprü kurmayı planlıyor. Kurulan bu köprü ile sosyo-kültürel yapıları birbirine zıt Eminönü Mercan yokuşunda yer alan Büyük Valide Han ve Dolapdere birbiriyle konuşacak. Masa’nın marangozu Mardo Ohanoğlu’nun Dolapdere’deki marangozhanesinin vitrinine yerleştirilecek ekranda "MASA ile 3 Gün" canlı olarak izlenebilecek.

Sanatçının performansa hazırlık sürecinin bir parçası olan 'bedeni arındırma" programı kapsamında tüketeceği içecekler Jüs İstanbul sponsorluğunda temin edilmiştir. Performans süresince giyilecek kıyafetler Reflect tarafından sağlanmıştır.

Mardo Ohanoğlu’nun atölyesi: Serdar Ömer Cad. No: 82 Beyoğlu
Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :