"Kitaba Dönüşmek" Buluşmaları SALT'ta Başlıyor

mimarizm.com / 17 Ağustos 2015
"Kitaba Dönüşmek" Buluşmaları SALT'ta Başlıyor

Mallarmé'nin "Dünyada her şey kitaba dönüşmek için vardır" sözünden esinlenen "Kitaba Dönüşmek" serisi, "geçmiş tasası ve gelecek hayali" olan iki kurumun; SALT ile Robinson Crusoe 389 işbirliğinin bir yansıması...


SALT programlarının yarattığı, kitapla başlayarak bilgilenen bir hayat var. "Kitaba Dönüşmek", bu yaklaşımı kamunun erişimine açık bilgi üretimi süreçleriyle desteklemeyi amaçlıyor.

"Kitaba Dönüşmek" serisinin 2 Eylül'de gerçekleşecek olan birinci programında "Kullanma Kılavuzu 2.0: Türkiye'de Güncel Sanat 1975-2015" adlı kitap, 5 Eylül'deki ikinci programında ise online yayın platformu Ibraaz'ın son kitabı tanıtılacak.


Etkinlik Programı:

Kullanma Kılavuzu 2.0: Türkiye'de Güncel Sanat 1975-2015

2 Eylül, 16.00
SALT Galata, Atölye II-IIIEylül ayında yayımlanacak olan kitabın tanıtımı, SALT ve Robinson Crusoe 389 ortak inisiyatifi "Kitaba Dönüşmek" serisinin ilk programı olarak gerçekleştirilecek.

Kullanma Kılavuzu 2.0: Türkiye'de Güncel Sanat 1975-2015, 40 yılık bir sürece damgasını vuran eğilim, etkinlik ve tartışmaları farklı boyutlarıyla ele alıyor. 16 yazarın metninin yer aldığı kitap, söz konusu dönem içerisinde üretim yapan başlıca sanatçıların anıldığı, Türkçe ve İngilizce'deki en kapsamlı referans kitabı olma amacını taşıyor.

Editörler:
Halil Altındere, Süreyyya Evren

Metinler:
Ali Akay, Halil Altındere, Ahu Antmen, René Block, Carolyn Christov-Bakargiev, Fulya Erdemci, Osman Erden, Charles Esche, Süreyyya Evren, Marcus Graf, Hou Hanru, Vasıf Kortun, Beral Madra, Nilgün Özayten, November Paynter, Derya Yücel

Sanatçılar:
Erdağ Aksel, Gülçin Aksoy, Nevin Aladağ, Hüseyin Alptekin, Can Altay, Halil Altındere, Apartman Projesi, Burak Arıkan, Volkan Aslan, Kutluğ Ataman, Fikret Atay, Vahap Avşar, Alparslan Baloğlu, Bedri Baykam, Ramazan Bayrakoğlu, Canan Beykal, Selim Birsel, Bashir Borlakov, Handan Börüteçene, Osman Bozkurt, Fatma Bucak, Hera Büyüktaşçıyan, CANAN, Banu Cennetoğlu, Taner Ceylan, Antonio Cosentino, Aslı Çavuşoğlu, Ergin Çavuşoğlu, Cengiz Çekil, Burak Delier, Elmas Deniz, İpek Duben, Işıl Eğrikavuk, Nezaket Ekici, Cevdet Erek, Köken Ergun, Ayşe Erkmen, Esra Ersen, İnci Eviner, Extramücadele, İnci Furni, Candeğer Fürtun, Leyla Gediz, Deniz Gül, Genco Gülan, Hatice Güleryüz, Özlem Günyol & Mustafa Kunt, Nilbar Güreş, Altan Gürman, Hakan Gürsoytrak, HA ZA VU ZU, Emre Hüner, Berat Işık, KABAHAT, Borga Kantürk, Gülsün Karamustafa, Ali Kazma, Serhat Kiraz, Nur Koçak, Servet Koçyiğit, Nuri Kuzucan, :mentalKLINIK, Ali Miharbi, Şükran Moral, ODA PROJESİ, Füsun Onur, Ahmet Öğüt, Ahmet Öktem, Yasemin Özcan, Erkan Özgen, Ferhat Özgür, Serkan Özkaya, Ergül Özkutan, Şener Özmen, Ebru Özseçen, İz Öztat, Seza Paker, Zeyno Pekünlü, Neriman Polat, ISTANBUL QUEER ART COLLECTIVE, Meriç Algün Ringborg, Necla Rüzgar, Aykan Safoğlu, İsmail Saray, Sarkis, Erinç Seymen, STT- SANAT TANIMI TOPLULUĞU, Murat Şahinler, Ali Taptık, Serkan Taycan, Cengiz Tekin, Hale Tenger, Seyhun Topuz, Vahit Tuna, Nasan Tur, Mürüvvet Türkyılmaz, Mehmet Ali Uysal, Dilek Winchester, Nil Yalter, Nalan Yırtmaç, Pınar Yoldaş

Tasarım:
Şener Özmen

Yayımlayan:
Revolver Verlag & art-ist

Yayın Tarihi:
Eylül 2015

Dil:
İngilizce / Türkçe

Bu yayın Füsun ve Lütfi Aygüler, Banu ve Hakan Çarmıklı, Füsun ve Faruk Eczacıbaşı, Tansa Mermerci Ekşioğlu, Ayşegül ve Doğan Karadeniz, Ahmet Kocabıyık, Ömer Koç, Seyhan Özdemir ve Ferit Sarper, Sema ve Aykut Şener, Tüten ve Agah Uğur'un değerli katkılarıyla gerçekleştirilmiştir.

*

Dissonant Archives: Contemporary Visual Culture and Contested Narratives in the Middle East

5 Eylül, 16.00
SALT Galata, Atölye II-III"Kitaba Dönüşmek" serisinin ikinci programında, online yayın platformu Ibraaz'ın son kitabı tanıtılacak. Etkinliğin konuşma dili, İngilizce. 

Editör:
Anthony Downey, I.B. Tauris, 2015

Yayın hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :