Juhani Pallasmaa Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda

mimarizm.com / 20 Kasım 2019
Bodrum Mimarlık Kitaplığı, 23 Kasım 2019 Cumartesi günü Juhani Pallasmaa'nın "Twelve Themes In My Work" sunumuna ev sahipliği yapacak.

Dr. Juhani Uolevi Pallasmaa'nın saf yapısalcılıktan, psikoloji, kültür ve fenomenolojiye yönelen tasarım anlayışının özeti olan "İşimin On iki Teması" (Twelve Themes In My Work) sunumu Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda 23 Kasım 2019 Cumartesi günü saat 13:00’da gerçekleşecektir.

Dr. Juhani Uolevi Pallasmaa Finlandiyalı mimar, öğretmen ve Helsinki University of Technology'nin emekli dekanıdır. Museum of Finnish Architecture'ın yöneticiliği gibi bir çok akademik ve kamusal görevlerde bulunmasının yanı sıra kendi mimarlık ofisi ile proje ve uygulamalar gerçekleştirmiştir. Washington University in St. Louis, University of Illinois at Urbana-Champaign'da öğretmenlik yapmıştır.  Frank Lloyd Wright'In Taliesin'inde bulunmuştur. Çoğunlukla Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Asya ve Afrika'da dersler, seminerler ve konferanslar vermiştir. 2008-2014 Tarihleri arasında Pritzker Ödülü Jüri Üyesi olarak görev yapmıştır.

Tüm katılımcılara açık olacak etkinlikte sunum İngilizce olacaktır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :