İTÜ İçin 24 Saat Tasarım Çalıştayı #2

mimarizm.com / 29 Kasım 2018
Bu sene ikincisi düzenlenen İTÜ İçin 24 Saat Tasarım Çalıştayı'nın konusu “Kapının Ardında Ne Var?” olarak belirlendi.

İTÜ İçin Tasarım Kulübü tarafından geçtiğimiz sene ilki düzenlenen İTÜ İçin 24 Saat etkinliğinin ikincisi başlıyor. 

''Düşün, Tasarla, Üret'' vizyonuyla yola çıkan kulüp, bunun ilk iki aşamasını gerçekleştirmek adına düzenlenediği çalıştayda, katılımcıların İTÜ Taşkışla'yı keşfetmesini ve kendi tasarımlarıyla yapıya dokunmasını hedefliyor.

Yalnızca TES öğrencilerinin katılabileceği "Kapının ardında ne var?" konulu çalıştayda 24 saatlik bir tasarım serüveni yaşanacak. Çalıştayda, önceden belirlenmiş bir konu hakkında çözüm ve sunum istenecek.

20 TES öğrencisine kulüp üyelerinden 15 kişi eşlik edecek. Aynı zamanda İTÜ öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Ervin Garip, Dr. Ethem Gürer, Araş. Gör. Sena Semizoğlu ve Araş. Gör. Ahmet Türel de zaman zaman katılımcılarla birlikte olacak.

Kontenjanı 20 kişi ile sınırlı olan etkinliğe başvuruda bulunmak için tıklayın.​

*

İTÜ İçin Tasarım Kulübü hakkında:

İstanbul Teknik Üniversitesi kampüslerinin mevcut durumları ve gelecekteki durumları üzerine incelemeler ve çalışmalar yapmak; eksikliklerin ve ihtiyaçların tespitini yapıp giderilmesi üzerine faaliyete geçmek; gerçekleştirilmesi planlanan projeler ve uygulamalar üzerine araştırmalar söyleşiler vb. etkinlikler düzenleme yoluyla fikir ve öneriler geliştirmek ve tüm bu süreçlere öğrencileri de dahil etmek amacıyla yola çıkan İTÜ İçin Tasarım Kulübü'nün çalışma alanı, tasarım kavramının etkin olduğu alanların tümünü kapsar. Kulüp, İTÜ mensubu öğrencilere “her alanda tasarımın etkisini” onları bilinçlendirme yoluyla aktarmayı hedefler.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :