Hikaru Dorodango Atölyesi

mimarizm.com / 16 Mart 2023
Hikaru Dorodango Atölyesi, 18 Mart Cumartesi ve 19 Mart Pazar olmak üzere iki tarih seçeneği ile Mono Earth yürütücülüğünde The Circle Space‘te gerçekleşecek.

Mono Earth yürütücülüğünde The Circle Space‘te gerçekleşecek olan Hikaru Dorodango Atölyesi, 18 Mart Cumartesi ve 19 Mart Pazar olmak üzere iki tarih seçeneği sunuyor. Doğa ile bu denli sınandığımız günlerde kadim bir toprak sanatı olan Dorodango tekniği ile toprak ile bağlarımızı yeniden kuvvetlendirmek amaçlanıyor.

Etkinlik, elleri ile toprağa dokunmak isteyen herkese açık.

Etkinlik Hakkında

Bir süredir yaşanan olaylar bize bir kere daha gösterdi ki…

Bizi besleyen-güçlü kılan şey bir araya gelmek ve birlikte üretmek. Bunu önemsiyor ve bize iyi gelen şeyleri sizlerle paylaşmak için yeniden hareketleniyoruz. Kendimize ve birbirimize iyi geldiğimiz, daha fazla ürettiğimiz ve bunun bütün güzelliklerini paylaştığımız masalarda daha sık buluşmak istiyoruz. 

“ Toprağın ışıltısını keşfetmeye davetlisiniz. ”

Hikaru Dorodango, killi toprağın, incelikle ve sabırla işlenerek, göz alıcı kürelere dönüştürüldüğü bir Japon sanatıdır. 

Toprağın birçok haliyle çalışan Mono Earth, bu Japon sanatını birlikte deneyimlemek için sizlerle The Circle Space’de aynı masada buluşuyor.

Can Cumalı ve Çağlar İşbilir’in yürütücülüğünde gerçekleşecek olan buluşma, bir çamur topunun yalnızca ellerle neye dönüşebileceğine tanıklık etmek isteyen herkese açık. 

18 Mart Cumartesi ve 19 Mart Pazar günü gerçekleşecek iki tarih seçeneğinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Davet biletlerine biletino.com & Instagram üzerinden erişebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :