Hibrid Gerçeklik, 21. Yüzyılda Yeniden Malzemesizleşme

mimarizm.com / 20 Ocak 2021
“ACI REÇETE Çevrimiçi Konuşmalar” serisinin son etkinliği "Hibrid Gerçeklik, 21. yüzyılda Yeniden Malzemesizleşme" 21 Ocak’ta Borusan Contemporary YouTube kanalından izlenebilir.

:mentalKLINIK, Puff Out, 2018. 
© :mentalKLINIK. Photographed by Ivan Zupanc. 

:mentalKLINIK (Yasemin Baydar, Birol Demir) sanatçı ikilisinin, güncel sanat dünyasına “acı bir reçete” olarak sunduğu, küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez’in üstlendiği ve Borusan Contemporary’de halen devam eden ACI REÇETE #02 sergisi kapsamında düzenlenen “ACI REÇETE Çevrimiçi Konuşmalar serisinin üçüncü ve son etkinliği, 21 Ocak’ta Borusan Contemporary’nin YouTube kanalında yayınlanacak.

Marlies Wirth

Serginin gündeme taşıdığı hibrid gerçeklik, insan-makine etkileşimleri ve dijital çağda etik gibi meselelere eğilmeyi hedefleyen etkinliğin konuşmacıları, Viyana'daki MAK Müzesi Tasarım Koleksiyonu Yöneticisi ve Dijital Kültür Küratörü Marlies Wirth ile çalışmalarını insan-teknoloji ilişkileri konusunda danışman ve bağımsız küratör olarak Brüksel’de sürdüren Fredo De Smet. "Hibrid Gerçeklik, 21. yüzyılda Yeniden Malzemesizleşme" başlıklı söyleşide sanatın teknolojiyle ilişkisini irdeleyecek olan Wirth ve De Smet, ACI REÇETE #02 sergisinin farklı katmanlarını keşfetmeyi amaçlıyor. Sanatın ve sanatçıların teknolojinin sağladığı olanaklarla mevcut dünya gündemine nasıl bir yorum getirebileceğini konu alan etkinlik, 21 Ocak Perşembe günü saat 18:00'da Borusan Contemporary’nin YouTube kanalından izlenebilecek.

Fredo De Smet

 “ACI REÇETE Çevrimiçi Konuşmalar” serisinin tüm oturumları Borusan Contemporary YouTube kanalından izlenebilir; kısaltılmış konuşma metinleri Türkçe ve İngilizce olarak Borusan Contemporary Blog’da okunabilir.

 

*

Borusan Contemporary Hakkında

Borusan Contemporary, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu'nu merkez alan sergiler, etkinlikler, eğitim faaliyetleri, sipariş edilmiş eserler ve kuruma özel yerleştirmelerden oluşan çok platformlu bir programdır. Bu aktiviteler özellikle medya sanatlarına, daha geniş anlamıyla, zaman, ışık, teknoloji, video, yazılım ve ötesiyle çalışan sanatçılara odaklanır. Programın çoğu Borusan Holding ofislerinin de bulunduğu, İstanbul'daki Perili Köşk’te gerçekleşir ve böylelikle, özünde bir ofis ortamı olan bir mekân benzersiz bir sanat merkezine evrilmiş olur. Bünyesinde galeri, ofis alanları, cafe, Borusan Art Store ve boğazın nefes kesici manzarasına hakim açık hava terasları barındıran Perili Köşk, pandemi nedeniyle alınan sağlık tedbirleri kapsamında bir süre daha ziyarete kapalı olacak. Borusan Contemporary ile ilgili güncel gelişmeleri takip etmek için internet sitemizi ziyaret edebilir, e-bültene abone olabilir ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :