HERITAGE İSTANBUL Atölye Çalışmaları

mimarizm.com / 24 Nisan 2017
Üç gün boyunca restorasyon, arkeoloji ve müzecilik alanlarından uzmanları bir araya getirecek olan HERITAGE İSTANBUL fuarı, eğlenceli atölye çalışmalarına da ev sahipliği yapacak. 

Türkiye’de restorasyon, arkeoloji ve müzecilik teknolojilerini aynı çatı altında buluşturan tek fuar olan HERITAGE İSTANBUL, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü desteği ile 27-29 Nisan 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da gerçekleştirilecek.

Üç gün boyunca düzenlenecek eş zamanlı konferanslarda ulusal ve uluslararası duayenleri, kurum temsilcilerini ve uzman akademisyenleri ağırlayacak HERITAGE İSTANBUL, eğlenceli atölye çalışmalarına da ev sahipliği yapacak.

Tüm atölyelere katılım ücretsiz. 


28 Nisan Cuma, 13.30 – 15.30 
Mardin Müzesi Kök Boya Atölyesi 

Yok olmaya yüz tutmuş kültürel miraslarımızı tekrar canlandırmak için farklı projelere imza atan Mardin Müzesi, Heritage İstanbul kapsamında Kök Boya Atölyesi düzenleyecek. Sanatçı Filiz Sünnetçioğlu tarafından gerçekleştirilecek atölye çalışmasında ıhlamur, çam veya gürgen ağacından hazırlanmış tahta kalıplar ve bitkilerden elde edilen doğal kök boyalar ile geleneksel baskı sanatının incelikleri katılımcılarla paylaşılacak.


28 Nisan Cuma, 16.00-18.00 
Yetişkinler İçin Bez Bebek Atölyesi 

Oyuncak tarihinin en seçkin örneklerini çocuklar ve çocukluğunu özleyenlerle buluşturan İstanbul Oyuncak Müzesi, Heritage İstanbul 2017 kapsamında Yetişkinler İçin Bez Bebek Atölyesi düzenleyecek. Eğitmen Banu Kurt tarafından gerçekleştirilecek olan atölye çalışmasına katılarak oyuncak bebek yapımının incelikleri öğrenebilirsiniz. 

Bez Bebek Atölyesi


29 Nisan Cumartesi 
ÇEKÜL Renklerle Miras Suluboya Atölyesi   

Türkiye’nin kültürel miras alanında uzmanlaşmış ilk ve tek sivil eğitim kurumu olan ÇEKÜL Akademi standında, yüksek mimar Y. Metin Keskin yetişkinler için “Renklerle Miras Suluboya Atölyesi” düzenleyecek. Eğitim ve atölyelerle ilgili ön kayıt için HERITAGE İSTANBUL’daki ÇEKÜL Akademi standını ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :