Han Tümertekin, Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu ile Mimarlık Üzerine

mimarizm.com / 26 Aralık 2018
Akbank Sanat, mimarlık dünyasının önemli temsilcilerini bir araya getirdiği ÖTE/DE/Kİ MİMARLIK sergisi kapsamında 4 Ocak 2019 Cuma günü Han Tümertekin, Hasan Bülent Kahraman, Luca Molinari, Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu'nın katılacağı söyleşiye ev sahipliği yapıyor.

ÖTE/DE/Kİ MİMARLIK sergisi kapsamında düzenlenecek ÖTE/DE/Kİ MİMARLIK ÜZERİNE başlıklı şöyleşi; Han Tümertekin, Hasan Bülent Kahraman, Luca Molinari, Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu'nun katılımıyla gerçekleşecektir.

Serginin küratörü Hasan Bülent Kahraman, serginin danışmanı Luca Molinari ve eserleri sergilenen mimarlar Han Tümertekin, Melkan Gürsel ve Murat Tabanlıoğlu söyleşide; mimari projelere ve yaratım süreçlerine odaklanan sergiden başlayarak yer, mekân, kimlik, bellek ve aidiyet üzerine konuşacaklar.

Etkinliğe katılım ücretsiz olup, davetiyeler danışmadan konuşma saatinden bir saat önce dağıtılmaya başlanacaktır.

Sergi Hakkında: 
Öte/de/ki Mimarlık sergisinde; bir proje seçkisi üzerinden hem Tabanlıoğlu Mimarlık hem de Mimarlar + Han Tümertekin ofislerinin eskizler, fotoğraflar, videolar, malzemeler ve maketlerle bezenmiş, projelerinin gelişim ve uygulama süreçlerine tanıklık ediyoruz. 

Tabanlıoğlu Mimarlık, Dakar Kongre Merkezi projesi ile başlayarak, Beyazıt Devlet Kütüphanesi, Baksı Kültür Sanat Vakfı'nın yeni projesi 'Hüsame Köklü Kadın İstihdam Merkezi, Tersane İstanbul, AKM, Bodrum Loft, Lusail Benchmark, Balhambar Kitaplık-Cafe, New York'tan konut örnekleri gibi farklı projelerle sergide yer alıyor.

Mimarlar + Han Tümertekin de Strazburg’daki TC Misyon Binaları projesi üzerinden 2004 yılında Ağa Han Mimarlık Ödülü'nü kazanan B2 Evi, Ulaanbataar Türk Konsolosluğu, Santral Enerji Müzesi, Çimtaş, Shibuya Dostluk Anıtı, Bomontiada, Santral enerji Müzesi ve Arnavutköy Mescidi gibi çeşitli projeleriyle yer alıyor.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :