Exlibris AURA 4

mimarizm.com / 17 Aralık 2021
Mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanan kitapların ele alındığı “Exlibris AURA” etkinlik dizisinin dördüncü etkinliği 22 Aralık Çarşamba günü saat 20.00’de gerçekleşiyor.

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul, mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanmış kitapların ele alındığı “Exlibris AURA” etkinlik dizisini; mimarlık yazınının klasiklerini, temel kuram kitaplarını ve Türkçe üretilmiş kuramsal kitapları yayımlayan Arketon Yayınları işbirliğiyle sürdürüyor.

Aykut Köksal ve Yılmaz Değer’le birlikte her ay farklı konuşmacıların katılacağı etkinlikte, yeni bir yayın, Arketon Yayınları’ndan ve sahaftan birer kitap olmak üzere, üç kitap ele alınacak.

Mekan ve Yer, İstanbul 2021, Yeni İnsan Yayınevi
Yazarlar: Atilla Yücel, Aydan Balamir, Aykut Köksal, Ayşe Derin Öncel, Emre Zeytinoğlu, Gülşen Özaydın, Günkut Akın, İlhan Tekeli, Jean François Pérouse, Merve Akı, Önay Sözer
Editörler: Gülşen Özaydın, Merve Akı

Ricardo PorroMimarlıkta İçeriğin Beş Görünümü, İstanbul 2021, Arketon Yayınları

Sedad Hakkı EldemTürk Mimari Eserleriİstanbul 1974, Yapı Kredi Yayınları

Etkinliğe, Pelin Derviş konuşmacı olarak, “Mekan ve Yer” kitabının editörlerinden Gülşen Özaydın ve "Mimarlıkta İçeriğin Beş Görünümü" kitabının çevirmeni Orhun Alkan konuk olarak katılacak.

Exlibris AURA dizisi, çevrimiçi platformlarda, herkese açık ve ücretsiz olarak ayda bir kez düzenlenerek sürecek. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki e-posta yoluyla iletilecek.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :