Exlibris AURA 11

mimarizm.com / 27 Eylül 2023
Mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanan kitapların ele alındığı “Exlibris AURA”nın yeni etkinliği 27 Eylül Çarşamba günü saat 20:00’da gerçekleşecek.

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul, mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanmış kitapların ele alındığı “Exlibris AURA” etkinlik dizisini; mimarlık yazınının klasiklerini, temel kuram kitaplarını ve Türkçe üretilmiş kuramsal kitapları yayımlayan Arketon Yayınları işbirliğiyle sürdürüyor.

Aykut Köksal ve Yılmaz Değer ile birlikte her ay farklı konuşmacıların katılacağı etkinlikte, yeni bir yayın, Arketon Yayınları’ndan ve sahaftan birer kitap olmak üzere, üç kitap ele alınacak.

- Ayşe Derin Öncel, Apartman: Galata'da Yeni Bir Konut Tipi, Kitap Yayınevi, İstanbul, 2014

- Bruno Taut, Şehrin Tacı, Arketon Yayınları, İstanbul, 2022

- Alpaslan Ataman, Bir Göz Yapıdan Külliyeye: Osmanlı Külliyelerinde Kamusal Mekan Mantığı, Mimarlar Tasarım Yayınları, İstanbul, 2001

Etkinliğe, "Apartman: Galata'da Yeni Bir Konut Tipi" kitabının yazarı Ayşe Derin Öncel, “Şehrin Tacı” kitabını yorumlamak üzere Esra Akcan ve “Bir Göz Yapıdan Külliyeye: Osmanlı Külliyelerinde Kamusal Mekan Mantığı” kitabını yorumlamak üzere Han Tümertekin konuk olacak.

Exlibris AURA dizisi, çevrimiçi platformlarda, herkese açık ve ücretsiz. Kayıt olmak için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :