Dijitalleşen Dünyada Şehircilik, Mimarlık ve Sanat

mimarizm.com / 06 Haziran 2024
"Dijitalleşen Dünyada Şehircilik, Mimarlık ve Sanat" programı 7 Haziran – 4 Temmuz 2024 tarihleri arasında İPA Kampüs Florya'da düzenleniyor.

İPA Kampüs Florya, 7 Haziran – 4 Temmuz 2024 arası, "Dijitalleşen Dünyada Şehircilik, Mimarlık ve Sanat" programına ev sahipliği yapıyor; bu program, dört hafta boyunca sektör profesyonelleri, akademisyenler ve sanatseverleri bir araya getirerek, dijital çağın mimarlık, şehircilik ve sanat dünyasındaki etkilerini derinlemesine inceliyor.

Programın ilk haftası, “Dijital Çağda Mimarlık; Parametrik Perspektifler” teması ile Melike Altınışık, Hamid Hassanzade ve Aslı Ağırbaş'ın katılımları ile başlıyor. Bu tema parametrik tasarım ve parametrisizmin, mimarlık üretiminde nasıl devrim yarattığını tartışırken, aynı zamanda dijitalleşmenin tasarım ve mimarlıktaki yeni form ve yapısal yenilik arayışını da irdeliyor.

İkinci hafta, "Yaratıcı Endüstriler ve Sanat" teması ile teknolojinin yaratıcı endüstriler üzerindeki etkisine odaklanırken, bu alanlarda inovasyon yoluyla nasıl değer yaratılabileceği keşfediliyor.

Programın üçüncü haftasında "Tasarımın Dijital Dönüşümü: Yeni Medya ve İmkânlar” teması, şehircilik, mimarlık ve sanat disiplinlerinin dijital teknolojilerle nasıl dönüştüğünü ve bu dönüşümün yaratıcı olanaklarını keşfetmeyi amaçlıyor.

Programın son haftasındaki "Akıllı Şehirlerin İnşası: Dijital Şehircilikte Yeni Ufuklar" teması ise, dijitalleşme ve teknolojinin şehircilik ve kent planlamasındaki rolünü tartışırken, akıllı şehirlerin nasıl daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve etkileşimli hale gelebileceğini irdeliyor.

Programa dair detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

* İPA Dijital Yaz Programı X Dijitalleşen Dünyada Şehircilik, Mimarlık ve Sanat Programı herkese açık olup kayıt gerektirmemektedir. Etkinlikler yaklaştıkça program özelinde akış güncellenecektir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :