Deprem Öncesi Anı Sonrası

mimarizm.com / 05 Mart 2020
Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat ve Mimarlık Kulübü’nün ilkini gerçekleştireceği "Deprem Öncesi Anı Sonrası" etkinliği 19 Mart 2020 Perşembe günü Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde.

Etkinlik tanıtım metni

"Son zamanlarla sıklıkla yaşanan doğal afetlerden biri olan deprem, biz insanların kafasında çeşitli soru işaretleri yaratmakla birlikte yeterli bilgiye sahip olmamamız toplumumuzda büyük bir sorun hâline gelmeye başladı. Bu etkinlik depremin ne olduğunu açıklamanın yanısıra katılımcılarımızın sorularını cevaplama ve onları bilinçli bireyler olarak yetiştirme amacıyla planlanmıştır.

Etkinlik deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrası olmak üzere üç aşamada hazırlanmıştır. Konferanslarda ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu hatırlatılarak, deprem tehlikesinin oluşturacağı riskleri en aza indirmek için deprem öncesi alınması gereken önlemler ve binaların yapımında dikkat edilmesi gerekenler, deprem sırasında doğru davranış şekli, deprem sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilecektir".

Alanlarında uzman kişilerin bir araya geleceği etkinlik 19 Mart 2020 Perşembe günü 10:00-17:00 saatleri arasında Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşeçek.

Etkinliğe katılım formu için tıklayın. Sosyal medya takibi için instagram hesabı takip edilebilir.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :