Cumhuriyetin Yüzü Sergi Sohbetleri: Uğur Tanyeli

mimarizm.com / 18 Nisan 2024
"Uğur Tanyeli ile Mimarlık ve Toplum" başlıklı söyleşi, 20 Nisan Cumartesi günü saat 14:00'da Cumhuriyetin Yüzü Sergi Sohbetleri kapsamında gerçekleşecek.

Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından Uzun Cumartesi kapsamında yürütülen “Sergi Sohbetleri” başlıklı etkinlik serisinde, 20 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te ve 17.00’de iki ayrı konuk ve sohbet sizleri bekliyor.

Saat 14.00’te; Uğur Tanyeli, Türkiye’de toplumsal mimarlık algısına dair bilgi ve birikimlerini paylaşacak. Moderatörlüğünü Nihal Boztekin ve İzzet Umut Çelik’in üstlendiği sohbette, yüz yıllık bir perspektifte mimarlık alanındaki dönüşümleri inceleme ve yorumlama imkânı bulacağız.

Aynı gün saat 17.00’de, Cumhuriyetin Yüzü sergisinin proje danışmanı Prof. Dr. Haluk Oral’ın yürütücülüğünde gerçekleşecek, Milli Mücadele odağındaki konuşmanın konuğu serginin küratörü İzzeddin Çalışlar. Kendisiyle aynı ismi taşıyan ve İstiklal Savaşı’nın en önemli kumandanlarından dedesi İzzeddin Çalışlar’ın anılarını, pek çok belge ve eserle birlikte katılımcılarla paylaşacak.

Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinlik serisine kayıt yaptırmak için iletisim[at]bkv.org.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Katılmak istediğiniz sohbeti ayrıca belirtmeyi unutmayınız.

Saat 14.00’te Uğur Tanyeli’yle Mimarlık ve Toplum, saat 17.00’de Haluk Oral ile Tarih Sohbeti “İstiklal Savaşı”, 20 Nisan Cumartesi günü Galataport İstanbul O2 Blok’ta yer alan Cumhuriyetin Yüzü sergisinde.

Cumhuriyetin çağdaşlaşma sürecini hatırlamaya ve kültür mirasını yeniden tanımaya davet eden içeriğiyle, sergi, Pazartesi hariç her gün 11.00-20.00, Cumartesileri ise 11.00-22.00 saatleri arasında, Galataport İstanbul O2 Blok’ta ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :