Cumartesi Aurası: Muse VR “İnteraktif Medya Sanatı 2”

mimarizm.com / 18 Nisan 2019
Cumartesi Aurası, 20 Nisan Cumartesi günü “İnteraktif Medya Sanatı” başlıklı konferansın ikinci bölümünde Muse VR’ın kurucuları, Taha ve Talat Alkan’ı ağırlıyor.

Cumartesi Aurası, disiplinler arası konferans dizisi, Stoneline desteğiyle, 20 Nisan Cumartesi günü “İnteraktif Medya Sanatı” başlıklı konferans ile gerçekleşecek. 

Program akışı
15.00 - 16.00: İnteraktif Medya Sanatı Konferansı
16.00 - 18.00: VR Deneyim Atölyesi (VR deneyim atölyesine katılım için davetiyeler, etkinlik günü, etkinlik saatinden 1 saat önce (14:00) AURA-İstanbul’dan temin edilebilir)

“İnteraktif Medya Sanatı”

Hikayecilik, sanal gerçeklikle yeni bir ufka doğru yöneliyor. Donanımların gelişmesi, içeriklerin ve anlatım tekniklerinin dönüşmesini zorunlu kılıyor. Mimari’den film endüstrisine kadar  uzanan değişim rüzgarı, yaratıcıların büyük veri ve hikayeyle yeni bir ilişki geliştirme gerekliliğini doğuruyor.

Sanal gerçeklik (VR), tasarımcıları ve kullanıcıları ilk defa kuşatıcı ve etkileşimli bir düzlemde buluşturuyor. Big data/Büyük veri ve yapay zeka, tasarım süreçlerini dönüştürmekte nasıl bir rol üstlenecek? Sanal gerçeklik, mimari tasarım süreçlerinin bugününü ve geleceğini nasıl dönüştürecek? Tasarım otonom bir sürece dönüşecek mi?  

Bu ve benzeri sorulara cevap aranacak atölyede, Muse VR'ın sanat, mimari ve diğer endüstriyel alanlarda ürettiği VR deneyimleri de görülebilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe kayıt için tıklayın.

*

Muse VR - Taha Alkan, Talat Alkan hakkında

New York merkezli, ödüllü dijital konsept sanatçısı, heykeltıraş ve mimar Taha Alkan ve İstanbul merkezli dijital sanatçı Talat Alkan, sanatçılar, sanat kurumları ve tasarım ofisleriyle Virtual Reality (sanal gerçeklik) içerikleri üretiyor.  

Muse VR’ın kurucuları, mimari, grafik tasarım, müzik, ses efekti, sanat yönetmenliği, üç boyutlu görselleştirme, görsel kodlama C++ alanlarında uzmanlık sahibidir. A Windy Night in Colorado; In Tesla’s Lab, Michelangelo’s Dream, One Who Walks Away From Omelas ve Sanal Devrim VR deneyimlerinin yaratıcı yönetmenleridir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :