CreativeMornings: Seda Özen Bilgili

mimarizm.com / 23 Ocak 2020
Atölye ve CreativeMornings Istanbul tarafından düzenlenen CreativeMornings etkinliğinin 31 Ocak tarihindeki konuğu Seda Özen Bilgili.

“Cesur ve yaratıcı çalışma, temelin altında başlar.”

CreativeMornings’in Ocak teması “Kökler.” Yeni yılın ilk etkinliğinin konuğu ise Yüksek Mimar Restoratör Seda Özen Bilgili.

31 Ocak'ta 09:00-10:30 saatleri arasında Atölye ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliğe kayıt olmak için tıklayın

 

*

Seda Özen Bilgili hakkında

1978 yılında İstanbul’da doğdu. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’ne girdi. Öğrenciliğinde 1999 yılında ODTÜ TAÇDAM’ın koordine ettiği kurtarma kazıları kapsamında Urfa Akarçaytepe’de arkeolojik kazı mimari çizimi yaptı. Atlas dergisinin 2000 yılı İstanbul Özel Sayısı’nda araştırma editörlüğü ve çeşitli sayılarında yazarlık yaptı.

2001 yılında Topkapı Sarayı’ndaki bir arkeolojik kazının mimari çizimlerini yaptı. Sultanahmet Camii ve Ayasofya Türbeleri dâhil olmak üzere farklı restorasyon projelerinde aktif rol aldı. 2006 yılında kızkardeşi Y. Mimar Restoratör Sema Özen Toth ve babası İnşaat Mühendisi Kemal Özen ile Özen Mimarlık Mühendislik şirketini kurdu ve hâlen şirketleri bünyesinde eski eser restorasyon projeleri ve kâgir yapı restorasyon uygulamaları ve ahşap atölyeleri ile ahşap yapı restorasyon uygulamalarını sürdürüyor.


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :