CerModern’den Saray Mutfağına Dair

mimarizm.com / 30 Kasım 2017
CerModern bünyesindeki CafeModern’de gerçekleştirilen ‘‘Mutfak Kitaplığı’’ adlı gastro-edebiyat etkinliği, 30 Kasım Perşembe günü saat 20.00'de Şef ve Gurme Haldun Tüzel’in katılımıyla "Saray Mutfağı"nın bilinmeyen sırlarını ve saray lezzetlerini gastronomi tutkunu Ankaralılara sunacak.

CerModern bünyesinde faaliyet yürüten CafeModern’de devam eden ‘‘Mutfak Kitaplığı’’ adlı, gastro-edebiyat etkinliği devam ediyor. 30 Kasım Perşembe günü Şef ve Gurme Haldun Tüzel’in katılımıyla ‘‘Saray Mutfağı’’nın bilinmeyen sırları ve saray lezzetleri gastronomi tutkunu Ankaralılara sunulacak. 

Şef Haldun Tüzel

"Mutfak Kitaplığı: Saray Mutfağı" etkinliğiyle katılımcılar, İmparatorluğun çok kültürlü yapısının mutfağa yansımasını, Fransız, Avusturyalı, Ermeni aşçılar ve mutfak çalışanlarının hikayelerini, saray mutfağının İstanbul mutfak kültürüne ve Anadolu mutfağına etkilerini dinlerken bir yandan da Haldun Tüzel’in elinden saraylara has ‘‘Dana Yanağı, İç pilavı, Nar çorbası, Ayva Dolması ve İrmik helvası’’nı tadacaklar. 

30 Aralık Perşembe günü saat 20:00’de CafeModern’de gerçekleştirilecek etkinliğe dair ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için burayı tıklayın.

SARAY MUTFAĞI MENÜSÜ

* Nar Çorbası * Ayva Dolması * Dana Yanağı iç pilavı ile * Saray Usulü İrmik Helvası * Limitsiz Soft İçecek 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :