Çekmece Topluluk Alanı Tasarım Atölyesi

mimarizm.com / 19 Nisan 2024
Çekmece Topluluk Alanı Tasarım Atölyesi'nin son başvuru tarihi 22 Nisan Pazartesi.

Herkes İçin Mimarlık Derneği, Hatay Deprem Dayanışması ve Architecture Sans Frontiers "Antakyaʼnın Yaşayan Mirasını Canlandırmak: Katılımcı Mimarlık ve Planlama Yoluyla Toplum Öncülüğünde Yeniden Yapılanma" isimli yeni bir proje gerçekleştiriyor.

2024'ün sonuna kadar devam edecek projenin ilk ayağı 4 - 5 Mayıs 2024 tarihlerinde Hatay Defne'de yapılacak tasarım atölyesi ile başlayacak. Atölyede Hatay'ın Defne ilçesi Çekmece mahallesinde toplanma ve faaliyet mekanı olacak bir topluluk alanının tasarım çalışmaları gerçekleştirilecek. Hatay'da başlayacak tasarım çalışmaları Mayıs ayı boyunca çevrimiçi toplantılarla devam edip ay sonunda bitirilecek. Tasarımın tamamlanmasından sonra Haziran sonunda uygulama çalışmaları gerçekleştirilecek.
 
Tasarım atölyesi mimarlık ve tasarım alanlarından öğrenci ve mezunların yanında bu alanlardan olmayan ilgili herkesin katılımına açık. Hatay ve yakın çevreden katılıma öncelik verilecek atölyede katılımcı sayısı 15 kişilik kontenjan ile sınırlıdır. Atölye için ulaşım ve konaklama desteği verilemeyecektir.
 
Son başvuru tarihi: 22 Nisan Pazartesi 23.59
 
Başvuru formu için tıklayın
 
*
"Antakyaʼnın Yaşayan Mirasını Canlandırmak: Katılımcı Mimarlık ve Planlama Yoluyla Toplum Öncülüğünde Yeniden Yapılanma" projesi "Yerel Güçlenmeye Destek Fonu II" kapsamında Sivil Toplum için Destek Vakfı ve Turkey Mozaik Foundation tarafından desteklenmektedir.

İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :